Miliony popłyną na wsparcie dla rodzin

Miliony popłyną na wsparcie dla rodzin 16

Ponad 4 mln zł będzie kosztowało prowadzenie dziesięciu świetlic środowiskowych, które od września rozpoczną działalność na terenie międzyrzeckiej gminy. Na ten cel samorząd pozyskał ogromne dofinansowanie.

Przy wszystkich szkołach oraz przy świetlicach w Przychodach i Pościszach będzie funkcjonowało dziesięć świetlic środowiskowych. Dzieci i młodzież z rodzin wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem społecznym nie będą pozostawieni sami sobie. Placówki zostaną wyposażone w odpowiedni sprzęt oraz pomoce dydaktyczne, dzięki czemu zajęcia będą przebiegały w odpowiedni dla ich uczestników sposób. Pojawi się sprzęt sportowy, komputery, elementy siłowni zewnętrznych, lustra do tańca czy interaktywne podłogi dla dzieci.

Na atrakcyjność projektu wpływa również fakt, że gmina nie poniesie żadnych wydatków. – Wkład własny gminy to ponad 570 tys. zł, jednak należy zaznaczyć, że nie będzie to wkład finansowy, ale rzeczowy. Będzie on związany z wynajęciem sali i pracą wolontariatu – wyjaśnia Krzysztof Adamowicz, wójt gminy Międzyrzec Podlaski.

Pomoc otrzyma 275 osób w wieku od 7 do 17 lat. Będą miały one szansę skorzystać z m.in. pomocy w odrabianiu lekcji, wziąć udział w zabawach rozwijających kompetencje społeczne czy kursach programowania komputerowego. Dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w zajęciach szachowych, warsztatach kulinarnych czy zajęciach logopedycznych.

Umowa na dofinansowanie wczoraj (17 maja) została podpisana w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie. Realizacja projektu potrwa cztery lata począwszy od września.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *