Ministerstwo zostawia 10 mln na stadion. Litwiniuk chce zacząć od murawy

Ministerstwo zostawia 10 mln na stadion. Litwiniuk chce zacząć od murawy 16

Ministerstwo Sportu i Turystyki podtrzymało dotację na budowę stadionu. Miasto będzie miało do wykorzystania nadal 10 milionów złotych. Obecnie sprawdzane są dokumenty przetargowe na budowę murawy. 

Na to czekała część mieszkańców miasta. – Informuję, że Ministerstwo Sportu i Turystyki na budowę stadionu miejskiego podtrzymało 10 mln zł dotacji ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Trwają procedury przetargowe w związku z realizacją zadań: budowa parkingu oraz boiska – informuje Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prasowy bialskiego prezydenta Michała Litwiniuka.

Jak się okazało po weryfikacji złożonej dokumentacji na budowę parkingu podjęto decyzję o  jego powtórzeniu. Miasto na ten cel chciało przeznaczyć 676 588,20 zł brutto. Oferty złożyły  cztery firmy,  niestety przewyższały one założoną kwotę. Co musiałby wykonawca zrobić? Zakres prac przewidziany w ramach realizacji tej inwestycji zakładał budowę parkingu i drogi manewrowe, nawierzchnia miała być wykonana z betonowej kostki, miejsca postojowe o wymiarach 5m x 2,5m, drogi manewrowe o szerokości 6 m oraz chodnik o nawierzchni z kostki betonowej.

Trwa także weryfikacja ofert złożonych w przetargu na budowę boiska na stadionie miejskim w Białej Podlaskiej. Na realizację tego zamówienia przeznaczono 2 800 992,44 zł brutto. Wpłynęły również cztery oferty. Zadaniem wykonawcy ma być: wymiana gruntu, wykonanie warstw pod nawierzchnię i wykonanie nawierzchni trawiastej boiska wraz z ułożeniem siatki przeciw kretom, balustrady z profili ze stali nierdzewnej szczotkowanej, dostawa i montaż piłkochwytów, wykonanie odwodnienia płyty boiska, wykonanie nawodnienia płyty boiska, wykonanie ogrzewania płyty boiska-orurowanie, roboty zabezpieczające przy trybunie zachodniej, wykonanie przyłącza kablowego WLZ, wykonanie linii kablowej oświetlenia boiska, dostawa i montaż słupów, stojaków lamp, oświetlenia boiska oraz wiele innych drobnych prac.

Udostępnij!

Komentarze: 13

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Kto rozliczy poprzedniego prezydenta z tej inwestycji? Niedawno była remontowana murawa, potem wjechały czołgi i teraz znowu mamy sponsorować jej naprawę, tak by kilkunastu chłopa mogło szmaciankę pokopać

  2. Nasz prezydent i tak jest dobry Stefaniuk nabrał się za stadion, przejazd kolejowy i co nie ma tak chcieliście głosować na niego, Pan litwiniuk chociaż zrobił ścieżki, koncertowa, chce zrobić kolo torów. Każdy może się nabrać i rozpocząć coś później mija czas panowania no i niestety inny człowiek musi kombinować.

  3. Po co nam ten stadion za tyle pieniędzy, czy nie lepiej to przeznaczyć na inwestycje, z których skorzysta całe miasto ? Ten stadion jest nam w w ogóle nie potrzebny.

  4. Dlaczego nic nie piszecie o spotkaniu w Białej Podlaskiej Konsula Białorusi ?Organizowanym przez Stowarzyszenie Polska-Białoruś?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

  5. Obserwuję właśnie remonty na naprawdę dużych obiektach, stadion w Szczecinie ( Pogoń ) i Łodzi ( ŁKS ). Podobnie było w Zabrzu i Białymstoku. Pomimo budowy rozgrywane są tam mecze ! Nikt nie zniszczył murawy jak w Białej ! Prace odbywają się etapami, co nie zaburza funkcjonowania klubu. Kto dopuścił do tak skandalicznych zaniedbań w Białej Podlaskiej ! Totalne dyletanctwo i nieznajomość nowoczesnych technik wykonywania tego typu prac.

  6. Zupełny brak wizji.Przecież stadion to nie tylko sport,ale też imprezy rozrywkowe ,artyści z wyższej półki,koncerty.Trzeba spojrzeć na inne miasta gdzie są porządne obiekty sportowe które zarabiają na siebie.A tu murawa i ławki…żenada.