Młodzi lekkoatleci wystartowali w zawodach. Terespol triumfuje

I miejsce SP 1 Terespol chł.

Za nami finał powiatu bialskiego w trójboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Drużyny walczyły o Puchar Szkolnego Związku Sportowego.

Zawody odbyły się w miniony piątek (15 czerwca) o godzinie 10 na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. Wśród dziewcząt najlepiej poszło zawodniczkom ze SP nr 1 w Terespolu. Zwycięską drużynę reprezentowały: Jowita Filipczak, Maria Michalczuk, Iga Arseniuk, Dagmara Matejczuk, Julia Kwiatkowska, Aleksandra Knigawka. Na drugim miejscu uplasowały się dziewczęta ze SP Ortel Książęcy. Trzecie miejsce zdobyła drużyna SP Janów Podlaski. Kolejne miejsca przypadły drużynom ze SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim, SP Wisznice, SP Łomazy i SP Rossosz. Tytuł najlepszej zawodniczki przypadł Nikoli Olichwirowicz ze Szkoły Podstawowej w Łomazach.

Wśród chłopców również najlepsi okazali się zawodnicy ze SP nr 1 w Terespolu. W skład drużyny weszli Jakub Zasiuk, Mikołaj Lesiuk, Kacper Wawryszewicz, Szymon Poleszczuk, Marcin Tarasiuk, Adam Ciapka. Drugie miejsce zdobyli chłopcy ze SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna SP Łomazy. Na pozostałych pozycjach znaleźli się chłopcy ze SP Ortel Książęcy, SP Wisznice, SP Janów Podlaski, SP Swory i SP Rossosz. Miano najlepszego zawodnika powędrowało do Jakuba Zesiuka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Terespolu.