Młodzi lekkoatleci z „dziewiątki” awansują do finału

Młodzi lekkoatleci z "dziewiątki" awansują do finału 16

W minionym tygodniu w Sworach odbyły się półfinałowe biegi sztafetowe na szczeblu wojewódzkim. Wzięły w nich udział dzieci, młodzież i uczniowie liceum.

W kategorii dziewcząt z rocznika 2008 i młodszych pierwsze miejsce zajęła Antonina Zaniewicz z SP nr 1 w Łukowie. Uczennica tej samej szkoły – Martyna Izdebska zajęła drugie miejsce podium. Trzecią lokatę wywalczyła Hanna Janicka. W klasyfikacji końcowej najelpiej wypadły zawodniczki z SP nr 1 w Łukowie. Z wynikiem 15 punktów na drugim miejscu znalazła się SP nr 9 w Białej Podlaskiej. Obie szkoły uzyskały awans do finału wojewódzkiego.

A tej samej kategorii wiekowej startowali również chłopcy. Pierwszy na metę dobiegł Wiktor Bobrowskie ze szkoły w Łomazach. Za nim uplasował się Igor Kucharski z Sp nr 1 w Łukowie. Trzecie miejsce zajął Mikołaj Orzyłowski z Adamowa. Wygrana m.in. Wiktora Bobrowskiego pozwoliła SP Łomazy uzyskać 16 punktów. Zapewniło to pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej. Awans otrzymała także SP nr 1 w Łukowie. Szkolni lekkoatleci zmierzą się niebawem podczas finału w Tomaszowie Lubelskim.

Najlepsza wśród dziewcząt z roczników 2006 i 2007 okazała się Lena Najdyhor z SP w Piszczacu. Za nią na podium stanęła Zofia Chwedoruk z Sp nr 9 w Białej Podlaskiej. Trzecie miejsce należało do Natalii Sprychy z Łukowa. Dziewczęta z Łukowa i bialskiej „dziewiątki” uzyskały awans do dalszych rozgrywek.

Wśród chłopców tych roczników triumfowali Jakub Kurek i Kacper Moskwiak z Gręzówki. Adrian Wnuk z SP nr 9 w Białej Podlaskiej zajął trzecie miejsce podium. Uczniowie tych dwóch szkół zmierzą się w finale.