Młodzież integrowała się pod Krakowem

DSC_0305

Młode pokolenie kolejny raz miało okazję do integracji. Polacy, Finowie, Włosi oraz Turcy wspólnie poznawali historię, tradycję i kulturę krajów swoich rówieśników.

Od 20 do 27 czerwca trwała międzynarodowa wymiana młodzieży w podkrakowskiej miejscowości Lanckorona. Tym razem wymiana odbyła się pod hasłem „WE – Wielokulturowa Europa” i przygotowało ją Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Białej Podlaskiej.

Uczestnicy wymiany brali udział w grach i zabawach integracyjnych, dzięki czemu mieli szansę nieco lepiej się poznać. Przeprowadzono też warsztaty tematyczne, które odbywały się w grupach mieszanych, co przybliżyło zasady współpracy w międzynarodowych zespołach. W programie były też wieczory narodowe oraz przyrządzanie międzynarodowego obiadu co zobrazowało elementy kultur i tradycji danego kraju. Jednym z punktów wymiany była wizyta w szczególnym miejscu pamięci II Wojny Światowej – byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau.

Zwieńczeniem spotkania była dyskusja, podczas której uczestnicy zgodnie stwierdzili, że udział w wymianie będzie jednym z najlepiej wspominanych epizodów w życiu. Na zakończenie każdemu został wręczony certyfikat Youthpass, który był potwierdzeniem nabycia określonych kompetencji.

Projekt realizowany był w ramach programu Erasmus+.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *