Młodzież na stażu za granicą

Młodzież na stażu za granicą 15
18-osobowa grupa uczestników Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy odbyła w tym miesiącu staż zawodowy w prywatnych przedsiębiorstwach mieszczących się w miejscowości Sewilla w Hiszpanii.

Młodzież, która brała udział w stażu, kształci się w zawodach takich jak kucharz, cukiernik i mechanik pojazdów samochodowych. Podczas pobytu w Sewilli zdobywali oni wiedzę i doświadczenie zawodowe u boku profesjonalistów – adekwatnie do zawodu nauczanego w Polsce były to lokalne tradycyjne cukiernie i restauracje: Confiteria Asunción, Love Horno Artesano, Restaurante Ignacio Vidal oraz autoryzowane zakłady mechaniczne Fiata i Peugeota.

Udział w takim stażu niesie ze sobą wiele korzyści. To możliwość zdobycia wielu nawyków zawodowych w realnych warunkach oraz szansa na rozwinięcie umiejętności komunikacyjnych w języku hiszpańskim. Jednocześnie – nauka właściwego reagowania na trudne sytuacje, które pojawiają się w pracy.

Oprócz codziennej pracy młodzież wykorzystywała swój wolny czas na poznanie zakątków pięknej Sewilli. Uczestnicy stażu zwiedzili między innymi Złotą Wieżę, katedrę La Giralda, która jest trzecią pod względem wielkości katedrą na świecie, zespół pałacowy Real Alcázar oraz Plac Wenecki, po którym pływali łódkami. Sewilla jest także bogata w tereny zielone i piękne parki – zdaniem uczestników najpiękniejszym z nich jest Parque de María Luisa, w którym chętnie spędzali dużo czasu.

Niezapomniane wrażenia czekały na młodzież na Gibraltarze, brytyjskim terytorium zamorskim na południowym wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego. Jest to miejsce o historycznym znaczeniu dla Polaków, ponieważ w katastrofie lotniczej zginął tam generał Władysław Sikorski, co upamiętnia pamiątkowa tablica w Kaplicy Królewskiej przy Main Street. Uczestnicy zorganizowali również wspinaczkę na Górę Gibraltarską, podczas której mieli okazję zobaczyć magoty gibraltarskie – jedyny gatunek małp wolnożyjących w Europie.

Wyjazd na staż zawodowy odbywał się w ramach realizowanego projektu „Czas na staż” finansowanego ze środków programu Erasmus +. Kolejna grupa uczestników wyjedzie na wymarzony staż już w przyszłym miesiącu i tym razem będzie on realizowany na Węgrzech.

Młodzież na stażu za granicą 16 Młodzież na stażu za granicą 17

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *