Młodzież uczyła się zawodu w słonecznej Hiszpanii

P1080203
fot. nadesłane

Ośmioosobowa grupa wychowanków Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy, kształcących się w takich zawodach jak kucharz, fryzjer, murarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych oraz mechanik pojazdów samochodowych, miała okazję odbyć staż zawodowy w Maladze.

Młodzież wyjechała do słonecznej Hiszpanii w minioną sobotę (30 marca). Staż, na który się wybrali, odbywa się w ramach projektu „Wypracuj przyszłość – staże zawodowe gwarancją sukcesu na rynku pracy”. Jest on realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO WER.

Projekt ma na celu przede wszystkim wsparcie uczniów w nauce danego zawodu i poznaniu języka branżowego, a także kultury, tradycji, zwyczajów i organizacji pracy kraju przyjmującego. Takie doświadczenia znacznie zwiększają szanse młodzieży na znalezienie pracy po zakończonym procesie edukacji.

Już dziś uczniowie rozpoczęli staże o lokalnych przedsiębiorców na terenie Malagi. Pracują teraz w restauracjach, salonach fryzjerskich, budowach oraz warsztatach samochodowych. Dzięki temu mają oni szansę poznać zagraniczne standardy pracy, a także nowoczesne wyposażenia stanowisk pracy. Nabyte przez nich doświadczenie i umiejętności zostanie potwierdzone certyfikatem i dokumentem Europass – Mobilność, który jest obecnie bardzo ważnym atutem przy poszukiwaniu pracy.

Codzienna praca to nie wszystko, co czeka na młodzież. Taka praktyka jest również doskonałą okazją do podszlifowania języka hiszpańskiego oraz do udziału w zajęciach upowszechniających i ewaluacyjnych w ramach projektu.

Wyjazd młodzieży do Hiszpanii, poprzedzony był szeregiem działań przygotowujących, uczestnicy brali udział we wsparciu pedagogicznym i kulturowym jak również 40 – godzinnym kursie języka hiszpańskiego obejmującym słownictwo branżowe.

Młodzież uczyła się zawodu w słonecznej Hiszpanii 16

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *