Młodzież z całej Polski zjechała do Leśnej Podlaskiej

IMG_0725
Fot. Katarzyna Olesiejuk

Paulińskie Dni Młodych – czyli wakacyjne rekolekcje dla młodzieży z parafii paulińskich, ale także z całej polski. Jest to tydzień poświęcony modlitwie, skupieniu i zabawie, który zgromadził ponad stu uczestników.

To już IX zjazd młodzieży paulińskiej odbywający się co roku w innej parafii Ojców Paulinów. Tegoroczne spotkanie odbywa się przy Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Cały wyjazd ma formę wakacyjnego biwaku co nadaje klimat wspólnoty i przygody.  A przy całym wydarzeniu ojcom Paulinom pomagają siostry Augustianki ze Zgromadzenia Sióstr Świętego Augustyna.

Trzy pierwsze dni skupione są na kontemplacji Słowa Bożego i adoracji Najświętszego Sakramentu. Młodzież podzielona jest na grupy, gdzie w mniejszym gronie rozważają fragmenty Pisma Świętego. W każdej grupie przewodnikiem jest osoba duchowna – brat kleryk lub siostra zakonna. Plan codziennych zajęć zawiera poranną modlitwę psalmami – Jutrznię, wieczorną – Nieszpory oraz obowiązkową Mszę Świętą. Trzy kolejne dni to wspólna rekreacja, gry, zabawy, ogniska, Pauliniada – konkurs wiedzy o zakonie ojców Paulinów oraz piesze wędrówki. W tym roku zaplanowana jest wyprawa do oddalonego o 18 kilometrów od Leśnej klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów przy parafii św. Piotra i Pawła w Serpelicach.

– PDM jest czasem rekolekcji, zabawy, biwakowania ale przede wszystkim wyciszenia, spotkania z Bogiem, zatrzymania i popatrzenia na swoje życie przez pryzmat słowa Bożego, konferencji ale także życia we wspólnocie. Młodzi przyjeżdżają nie tylko z pojedynczych naszych parafii ale z różnych zakątków Polski i spotykają się tutaj żeby nawiązywać relacje, wspólnie się modlić, radować, bawić i wielbić Boga – mówi brat Karol, paulin.

Atmosfera oraz wspólnie spędzony czas podczas Paulińskich Dni Młodych zostaje zapamiętany na długo i przyciąga coraz to nowe pokolenia młodych osób.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *