Młodzież z różnych stron świata spotkała się nad Krzną

Młodzież z różnych stron świata spotkała się nad Krzną 15
fot. GBP w Międzyrzecu Podlaskim

Przez dwa tygodnie odbywały się interaktywne zajęcia w języku angielskim wraz z specjalnymi atrakcjami dla wszystkich chętnych z gminy Międzyrzec Podlaski i nie tylko.

Gminna Biblioteka Publiczna z Międzyrzeca Podlaskiego podjęła współprace z organizacją AIESEC. Efektem tego są prowadzone w bibliotece i jej filiach spotkania z wolontariuszami z rożnych zakątków świata tj. Chiny, Włochy, Indonezja, Portugalia, Algieria oraz Indie.

Na zajęciach młodzież rozwijała swoją wiedzę o kulturze, religii oraz językach innych krajów. Odbywały się również warsztaty z składania origami, nauki pisma chińskiego oraz alfabetu arabskiego, nauki tańców indonezyjskich i indyjskich. Z kolei przybyli wolontariusze również dowiadywali się o ciekawostkach związanych z naszym krajem. Poprzez wspólną integracje uczestnicy zajęć nawiązywali nowe przyjaźnie i wymieniali się upominkami w postaci rysunków lub fotografii.

Pod koniec pobytu wolontariuszy w Polsce ponad 100 uczestników żegnała gości podczas ogniska w Krzymoszycach. Wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz z dyrektorem Gminnej Biblioteki Publicznej Magdaleną Chodzińską podziękowali wolontariuszom za wspaniałe prowadzenie spotkań oraz ukazanie swoich kultur.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *