Młodzież zna się na straży

YXJ0aWNsZXMvMjAxODAzMjExNjM1MjYtMTM1LTEuanBn,800,420

W eliminacjach gminnych i miejskich udział wzięło 495 osób, wyłoniono 37 finalistów, którzy zmierzyli się na szczeblu powiatowym. Teraz czas na eliminacje wojewódzkie.

Wczoraj (20 marca) odbyły się eliminacje powiatowe XLI edycji Ogólnopolskiego Turnieju wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Wydarzenie miało miejsce w świetlicy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej.

Wydarzenie otworzył bryg. Artur Tomczuk, komendant miejski PSP. Wśród gości znaleźli się: Henryk Marczuk, sekretarz powiatu bialskiego, który reprezentował starostę bialskiego i prezesa oddziału powiatowego ZOSP RP, Bogumiła Baraniuk, zastępca kierownika placówki terenowej KRUS w Białej Podlaskiej, bryg. Marek Chwalczuk, zastępca komendanta miejskiego PSP, Bożena Krzyżanowska z oddziału powiatowego ZOSP RP oraz Dorota Wojcieszuk z PT KRUS Biała Podlaska.

Uczestnicy z trzech grup wiekowych tj. szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne zmierzyli się w części pisemnej składającej się z 30 pytań. Część ustna uwzględniała dziewięć osób, które otrzymały największą ilość punktów w części pisemnej, po trzy z każdej grupy wiekowej.

W grupie szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Andżelika Plak (Połoski, gm. Piszczac), drugie miejsce przypadło Wiktorii Bahonko (Witoroż, gm. Drelów) zaś trzecie Gabrieli Pietruszce (Rzeczyca , gm. Międzyrzec Podlaski). Miejsca czwarte i piąte to odpowiednio Szymon Skrzyński (Sosnówka) oraz Weronika Kowaluk (Konstantynów)

W kategorii gimnazjum i VII klasy szkoły podstawowej pierwsze miejsce zajęła Giulia Frąckiewicz (Misie, gm. Międzyrzec Podlaski), na miejscu drugim znalazł się Hubert Śledź (Janów Podlaski), miejsce trzecie przypadło Pawłowi Wasilewskiemu (Tuczna), pozycja czwarta należy do Gabriela Jóźwika (Sosnówka) zaś piąte miejsce zdobyła Julia Rudzka (Huszcza, gm. Łomazy)

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych triumfowała Joanna Waszczuk z I LO im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej, na miejscu drugim znalazła się Jolanta Chibowska z II LO im. E. Plater w Białej Podlaskiej, miejsce trzecie należy do Konrada Taruca z ZS CKR w Leśnej Podlaskiej. Na miejscu czwartym i piątym odpowiednio:  Kacper Poschnik z Zespołu Szkół im. A. Naruszewicza w Janowie Podlaskim oraz Wojciech Zaremba z OSP Szóstka.

Laureaci pierwszych miejsc trzech w poszczególnych grupach wiekowych będą reprezentować powiat bialski na eliminacjach wojewódzkich w Lublinie.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *