Modernizacja budynku podniesie atrakcyjność całej gminny

Modernizacja budynku podniesie atrakcyjność całej gminny 15
Już jesienią zostaną przedstawione efekty prac. Gruntowna odnowa Gminnego Ośrodka Kultury będzie możliwa dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej.
Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach projektu „Wzrost atrakcyjności kulturalnej Gminy Łomazy” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z tytułu  „Działania 7.1 Dziedzictwo kulturowe i naturalne”. Inicjatywa pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Wartość inwestycji to blisko 1,3 mln zł, z czego dofinansowanie to 847 171,84 zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Została już podpisana umowa z wykonawcą „Usługi Budowlane i Transportowe”- Jerzy Łaski, zaś na przełomie maja i czerwca ma rozpocząć się procedura związana z wyłonieniem oferty dotyczącej wyposażenia sal Gminnego Ośrodka Kultury w Łomazach.

Modernizacja obejmie szerokie spektrum prac remontowych.
-Zostanie wymieniona cała konstrukcja dachu, nastąpi wydzielenie klatki schodowej na parterze i piętrze poprzez zamontowanie drzwi. Wykonane zostaną także: rozbiórka kominów od poziomu stropu nad piętrem oraz części ścian wewnętrznych oraz wykucie wnęki na klatce schodowej przy spoczniku w celu uzyskania wymaganej szerokości – tłumaczy Jerzy Czyżewski, wójt gminny Łomazy.

Poza tym nastąpi także wymurowanie nowych kanałów wentylacyjnych z kształtek prefabrykowanych oraz obmurowanie ich pustakiem na całą wysokość komina, wymurowanie ścianek kolankowych oraz wykonanie nowej więźby dachowej z wykorzystaniem elementów ze zdemontowanej oraz pokrycia dachowego z blachy płaskiej, wykonanie instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania w budynku.

Przyjdzie także czas na roboty wykończeniowe w części przebudowywanej m.in. wykonanie warstw posadzkowych i izolacji, tynków i gładzi gipsowych na ścianach wewnętrznych, glazury, płytek, sufitów podwieszonych z płyt gipsowo-kartonowych, parapetów, malowanie ścian i sufitów, montaż stolarki okiennej i drzwiowej, kabin do WC, wykonanie docieplenia ścian, oraz wyposażenie pomieszczeń – sali muzycznej, plastycznej i widowiskowo-kinowej.

Prace potrwają do jesieni 2018 roku.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *