Modernizacja targowiska jeszcze w tym roku

Modernizacja targowiska jeszcze w tym roku 15
Biała Podlaska otrzymała dofinansowanie z funduszy unijnych na odnowę jednego z punktów handlowych w naszym mieście.

Oczywiście mowa o bazarku przy alei Tysiąclecia. Projekt, którego koszt wyniesie ponad 1,5 mln zł (w tym 1 mln dofinansowania) przewiduje budowę wiaty handlowej dzięki, której większa część powierzchni handlowej targowiska będzie zadaszona, powstanie także nowy plac do sprzedaży płodów rolnych, kanalizacja deszczowa a także pełne oświetlenie obiektu i instalacja fotowoltaiczna.

Jednym z celów projektu jest zapewnienie mieszkańcom możliwości dostępu do lokalnych produktów w tym żywności ekologicznej. Po metamorfozie targowiska ma powstać 225 stanowisk zajmujących się sprzedażą wyżej wymienionych produktów.

Inwestycja ta jest kierowana zarówno w stronę kupujących i handlowców, jak i okolicznych rolników, którym miasto zaoferuje 25 procent rabatu na wynajem powierzchni handlowej, oczywiście w ramach zachęty do sprzedaży na targowisku swoich produktów.

Prognozy wskazują, że do września tego roku projekt zostanie ukończony. Miasto zdobyło maksymalne możliwe dofinansowanie w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *