Motor zbyt mocny dla Podlasia

DSC_3268

Pomimo dobrej gry, piłkarze MKS Podlasie Biała Podlaska ulegli wiceliderowi trzecioligowych rozgrywek.

Mecz w Białej Podlaskiej był bardzo ważny dla obydwu drużyn. Podlasie cały czas walczy o utrzymanie, Motor z kolei musiał zdobyć 3 punkty, aby kontynuować pościg za Resovią. Zdecydowanym faworytem starcia, które rozpoczęło się 16 maja o godzinie 17 byli goście, którzy byli wiceliderem trzecioligowych zmagań ze stratą 3 punktów do rzeszowian, Podlasie mimo serii meczów bez porażki znajdowało się na 13 miejscu i miało 2 punkty przewagi nad strefą spadkową.

Do środowej rywalizacji w lepszych nastrojach przystąpili bialczanie, którzy przywieźli cenny punkt z Chełma. Piłkarze Motoru niespodziewanie ulegli Wiślanom Jaśkowice. Pierwsze minuty pokazały, że gospodarze nie będą się tylko bronić. Na początku meczu dwa strzały oddał Maciej Wojczuk. Gospodarzom szybko odpowiedzieli lublinianie, jednak strzał byłego reprezentanta Polski Marcina Burkhardta minął bialską bramkę.

W kolejnych minutach piłkarze nie zwalniali tempa i kibice byli świadkami świetnego widowiska. Po uderzeniu z woleja Kamila Kocoła piłka zmierzała w „okienko”, jednak bramkarz gości był dobrze ustawiony. Pod koniec pierwszej połowy serca kibiców MKS zabiły mocniej kiedy strzał Dawida Dziędzielewskiego trafił w spojenie słupka z poprzeczką bialskiej bramki.

Tuż przed przerwą Podlasie powinno objąć prowadzenie. Po dobrym prostopadłym podaniu z głębi pola w sytuacji sam na sam znalazł się Maciej Wojczuk. Młody napastnik bialskiej drużyny przegrał pojedynek oko w oko z lubelskim golkiperem, który obronił także dobitkę Kamila Buzuna. Chwilę później zabrzmiał gwizdek kończący emocjonującą pierwszą część spotkania.

Po zmianie stron powoli inicjatywę zaczęli przejmować goście, którzy w 60 minucie wyszli na prowadzenie. Po silnym strzale Artura Gieragi z okolicy linii pola karnego bramkarz Podlasia musiał wyciągać piłkę z siatki. Wraz z kolejnymi minutami podpopieczni Tomasza Złomańczuka opadli trochę z sił, dzięki czemu goście mieli trochę więcej miejsca na kontry. W 81 minucie meczu po stracie w środku pola, piłka trafiła na prawe skrzydło, tam Dawid Dziędzielewski dośrodkował idealnie na głowę Dmytro Kozbana, który podwyższył wynik spotkania.

Gospodarze grali ambitnie do końca, jednak nie udało im się odmienić losów spotkania i przegrali z lublinianami 0:2. Porażka powoduje, że bialczanie spadają w lidzę na 14 miejsce i mają już tylko jeden punkt przewagi nad strefą spadkową. Najbliższa okazja na zdobycz punktową już w środę 19 maja w domowym meczu z Wólczanką Wólka Pełkińska.

Podlasie Biała Podlaska – Motor Lublin 0:2 (0:0) Gieraga 60′, Kozban 81′

Podlasie: Zagórski – Renkowski, Łakomy, Konaszewski, Pajnowski – Zabielski (Skrodziuk 90+1’), Grajek (Dmowski 69’), Andrzejuk, Kocoł (Kruczyk 76’), Buzun (Kosieradzki 84’) – Wojczuk (Syryjczyk 88’).

Motor: Sobieszczyk – Michota (Kasolik 71’), Gieraga, Tadrowski, Szkatuła – Kaczmarek (Majkowski 67’), Buczek (Kamiński 80’), Zgarda, Burkhardt (Słotwiński 59’), Dzięgielewski – Kozban (Oziemczuk 86’).

Żółte kartki: Kamil Kocoł – Szymon Zgarda