Mówiła, że wiezie jedną paczkę. Celnicy znaleźli ich tysiące

20190611 papierosy1

Kobieta przekraczająca granicę usiłowała wmówić celnikom, że przewozi tylko jedną paczkę papierosów bez polskich znaków akcyzowych. Podczas kontroli odnaleziono w jej pojeździe ponad 3 tysiące paczek nielegalnego towaru.

Białorusinka przekraczająca przejście graniczne w Terespolu zgłosiła funkcjonariuszom, że przewozi jedną paczkę papierosów oraz 30 litrów paliwa w baku w ramach przysługujących jej norm przewozowych. Kobieta zapewniała, że jest to jedyny przewożony przez nią towar.

Podczas bardziej szczegółowej kontroli okazało się, że kobieta próbuje wwieźć do Polski więcej niż jedną paczkę białoruskich papierosów. W zderzaku, progu oraz przystosowanej do przemytu podłodze jej samochodu celnicy ujawnili aż 3,4 tysiąca paczek „nielegalnych” papierosów różnych marek.

Białorusinka przyznała, że nielegalny towar należy do niej. Towar miała zamiar sprzedać w przygranicznych miejscowościach. Funkcjonariusze wszczęli wobec niej postępowanie karne skarbowe. Auto i towar zajęli jako dowód w sprawie.

Podczas kontroli mundurowym pomagał pies służbowy o imieniu Tora, specjalizujący się w wyszukiwaniu wyrobów tytoniowych.

Udostępnij!

Komentarze: 4

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Na wungiel trza mieć koncesję które sOM wydawane wiadomo z jakiej racji i obecnie opcji politycznej. Swego czasu pewien totalny burak z Terespola że zdjęciem z wałęsOM do tej pory trzepie dziki hajs.. I nieważne nawet ze ludzie w pracy wypadki majom KASA się liczy panie agrostop