Mówili o przyszłości gminy

33713952_1011088755708893_3587419988589281280_o

Konferencja naukowa pt. „Gmina Wisznice w perspektywie jutra. Historia, współczesność, przyszłość.”, która odbyła się 25 maja, została zorganizowana z okazji uczczenia Jubileuszu Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. W wydarzeniu udział wzięli zaproszeni goście oraz mieszkańcy gminy Wisznice.

W programie konferencji były między innymi przemówienia. Jako pierwszy wystąpił Wójt Gminy Wisznice – Piotr Dragan, który pokrótce przedstawił sytuację ekonomiczną gminy. Mówił o planach na przyszłość i problemach, nad którymi zastanawiano się w dalszej części konferencji.

Kolejnym punktem konferencji były wykłady przygotowane przez profesorów wykładających na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i Uniwersytecie Marie Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Feliks Czyżewski z Zakładu Filologii Słowiańskiej UMCS w swoim wykładzie podjął temat gminy Wisznice jako pogranicza. Wspomniał także o roli Liceum Ogólnokształcącym w Wisznicach jako ośrodka kulturowego. Debatowano również na temat spółdzielni w gminie, które jak do tej pory działają prężnie i z powodzeniem.

Po wystąpieniach gości, wszyscy zgromadzeni mogli wysłuchać części artystycznej przygotowanej przez uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Wisznicach.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *