Mundurowi uratowali 21-latka. Wynieśli go z mieszkania, w którym szalał pożar

Mundurowi uratowali 21-latka. Wynieśli go z mieszkania, w którym szalał pożar 16

Policjanci z międzyrzeckiego komisariatu otrzymali zgłoszenie o pożarze jednej z kamienic na terenie miasta. Gdy dotarli na miejsce, zauważyli, że młody mężczyzna potrzebuje pomocy. Zareagowali natychmiast.

Po przybyciu pod kamienicę mundurowi dostrzegli na jednym z balkonów mężczyznę, który chwilę później wbiegł do środka. Sierż. szt. Piotr Kąkolewski oraz post. Michał Mańko od razu pobiegli do płonącego mieszkania. – Pomimo, iż panowało tam już bardzo duże zadymienie, na podłodze jednego z pomieszczeń zauważyli leżącego mężczyznę. Mundurowi wynieśli go na zewnątrz oraz udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej – wyjaśnia podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy bialskiej komendy.

Okazało się, że pokrzywdzony to 21-latek,  który w momencie zdarzenia był sam w mieszkaniu. Zadysponowane na miejsce zastępy straży pożarnej ugasiły pożar oraz oddymiły budynek. Strażacy ustalili wstępnie, że przyczyną zdarzenia, do którego doszło w niedzielę (24 lutego), było zaprószenie ognia od pieca typu „koza”.

Policja przypomina o przestrzeganiu podstawowych zasada bezpieczeństwa:

  • zapewnij prawidłową wentylację pomieszczenia, nigdy nie zasłaniaj kratek wentylacyjnych,
  • stosuj mikro – wentylację okien i drzwi,
  • z pomocą fachowców dokonuj okresowych przeglądów komina, urządzeń grzewczych, sanitarnych i instalacji wentylacyjnej,
  • zainstaluj czujki tlenku węgla w tej części domu, w której sypia twoja rodzina – to skuteczne urządzenia, które uratowały już niejedno życie. W przypadku zagrożenia należy wezwać służby ratownicze, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *