Murale zdobią przystanki i przypominają lokalną historię

20190602_163207
fot. nadesłane

Udekorowanie przystanków malowidłami to kolejna ciekawa inicjatywa Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Studzianka. Tematyka obrazów jest związana z bogatą tatarską przeszłością tego miejsca.

Projekt „Powrót do przeszłości” był realizowany w ramach programu „Moje miejsce na Ziemi” ze środków Fundacji ORLEN – Dar Serca. Tworzenie malowideł trwało od 1 kwietnia do 31 maja, a kwota wsparcia wyniosła 7,5 tys. zł. Przystanki na samym początku zostały uprzątnięte przez mieszkańców, którzy następnie przygotowali je do dalszych prac. Malowidła wykonał Grzegorz Puczka z Terespola, według wcześniej wybranych projektów.

Murale, które pojawiły się na ścianach przystanków autobusowych w Studziance, przedstawiają elementy kojarzące się z miejscowością, a zwłaszcza z jej bogatą przeszłością tatarską. Znalazły się tam ważne dla regionu daty oraz studnia, czyli symbol osady nawiązujący do legendy o powstaniu Studzianki.

Nowo powstałe malowidła są kolejną atrakcją po mizarze, muzeum i wypożyczalni kajaków, które budzą duże zainteresowanie turystów odwiedzających Studziankę.

ZOBACZ TAKŻE: Przeszłość ozdobi ściany przystanków autobusowych

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *