Murem za Haidarem. Protest pod szpitalem

Murem za Haidarem. Protest pod szpitalem 16

Internauci skrzykują się by zaprotestować w czwartek (2 stycznia) pod bialskim szpitalem. Ich postulatem jest by Riad Haidar był nadal ordynatorem oddziału neonatologii. Sprawą już zajmuje się Rzecznik Praw Obywatelskich.

W czwartek o 15.45 przed bialskim szpitalem przy ul. Terebelskiej rozpocznie się protest w obronie Riada Haidara, któremu nie została przedłużona umowa na kierowanie jednym z najlepszych oddziałów neonatologicznych w kraju. Od 1 stycznia nie jest on również pracownikiem szpitala. – Nie pozwólmy dyrektorowi Adamowi Chodzińskiemu uprawiać w szpitalu polityki kosztem dzieci! Decyzja dyrektora szpitalaod 1 stycznia 2020 r. Doktor Riad Haidar nie będzie już kierował Oddziałem Neanatologicznym. Spotkajmy się 2 stycznia pod Szpitalem i głośno wyraźmy swój sprzeciw wobec decyzji dyrektora Chodzinskiego – piszą internauci.

Sprawą z urzędu zajął się również Rzecznik Praw Obywatelskich. Z apelem i pytaniami do Adama Chodzińskego również zgłosili się Jerzy Owsiak, Marcin Duszek (poseł na Sejm RP) i miedzy innym Rada Powiatu Bialskiego.

ZOBACZ TEŻ:Riad Haidar nie będzie już ordynatorem. Pozbawił go funkcji Chodziński

ZOBACZ TEŻ: Szpital wydał oświadczenie dotyczące Riada Haidara

Według danych z facebooka ponad 3 tysiące osób chce wziąć udział w proteście, a 6,5 tys. jest zainteresowane.

 

Udostępnij!

Komentarze: 25

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. A kto mu broni leczyć noworodki??? Najwyraźniej nie chce być dobrym lekarzem i tylko na ordynatorstwie mu zależy. Nikt zasług Pani Haidarowi nie odbiera,ale sam wybrał rządzenie w stolicy.

  1. Za czym protestuje ta głupia tłuszcza pasiona na propagandzie ubeckich tefałenów i gazety koszernej od szechtera, która nie potrafi przeczytać ze zrozumieniem 2 prostych zdań?! Skończył się kontrakt z dniem 31 grudnia, zaproponowano nowy już nie na stanowisko ordynatora, tylko lekarza oddziału, to ciapaty Syryjczyk nie zgodził się na leczenie noworodków, bo dla niego liczy się kariera i stanowiska! Dyżur poselski od poniedziałku do piątku 10-15, do tego kilka posiedzeń sejmu w miesiącu, praca w komisjach sejmowych, to kiedy miałby być ordynatorem-w przerwach na papieroska?! Nieusuwalny ciapaty, święty grodzki kopertnik, wolne/(po)wolne sądy, konstytucja-prostytucja, byleby drżeć ryja…

 2. Doktor Haidar konkurs na Ordynatora Oddziału już wygrał u MIESZKAŃCÓW, PACJENTÓW I CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI!! Nie wystarcza to panu panie Chodziński??!

 3. czytając komentarze to odnoszę wrażenie ze teraz ludzmi jest łatwiej manewrować, wciagać w jakies gierki jak to bylo za czasów chłopa pańszczyźnianego który nie był wykształcony ale miał więcej oleju w głowie

 4. Do organizatora protestu : Proszę usunąć naklejki wzywajace do protestu z drzwi wejściowych na klatki schodowe bloków na osiedlu Jagiellonskim w Białej Podlaskiej. Jako mieszkańcy dbamy o ich czystość .

 5. I tak sercem nie był w tej pracy, bo od nastu lat walczył o mandat w parlamenciez z ramienia SLD bez powodzenia, aż mu się niestety udało, ale od korytka oderwać się nie chce.

 6. Był las nie było nas, będzie las nie będzie nas. Panie lekarzu trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. Sama zmiana barwy już Pana upokorzyła z SLD na PO, czego się żalić, niektórzy mieszkańcy to pamiętają.

 7. Przecież nie został zwolniony tylko kontrakt wygasł. Może ponownie stanąć do konkursu na ordynatora. Pytani tylko czy jest w stanie pogodzić funkcję polityka i ordynatora.
  Jeżeli jest dobrym lekarzem to po co mu polityka i to jeszcze z tymi co są za aborcją. Jakoś jedno drugiemu przeczy.

 8. ten pan jak był w samorządzie wojewódzkim to jako jedyny nigdy nie zabrał głosu ,startując do Sejmu głosił ,ze wie jak uzdrowić słuzbe zdrowia ,Sejm działa juz pare miesięcy i nie słychac zeby wystapił z jakims projektem -jest tylko „maszynką” do głosowania wg.polecen Schetyny jak wielu innych posłow opozycji. Stanowisko ordynatora nie jest w Polsce dozywotnie ,jesli wygra konkurs to na pewno nim zostanie, A protestującym w jego obronie to proponuję zakupic jemu helikopter ,zeby mógł szybko wrócic do bialskiego szpitala w razie problemów w jego oddziale ha,ha

 9. No to niech jego zwolennicy mu zapłaca ,i dodatkowo kupią jakis smigłowiec zeby( jak zajdzie potrzeba) szybko przyleciec do bialskiego szpitala z posiedzenia Sejmu

 10. Pan były wiceprezydent zaczyna się szarogęsić, warto wiedzieć że ten człowiek nic sobą nie reprezentuje i nie reprezentował, to zwykły pion, któremu się wydaje że jest jakąś ważną figurą. Jedynie czego Bozia mu nie poskąpiła to właśnie buty na której buduje swój wizerunek – to taki prl-owki prezes pgr-u.

 11. Panie Chodziński litości okaż Pan serce nie mieszajmy polityki do szpitala do żadnych innych decyzji zwłaszcza krzywdzących te malutkie istotki. DYREKTOREM SIĘ BYWA A CZŁOWIEKIEM JEST SIĘ CAŁE ŻYCIE. Pan Haidar powinien zostać przywrócony na stanowisko Ordynatora niech Pan podejmie właściwą decyzję kierując się sercem.

 12. Zastanawiaja mnie dwie rzeczy, a może nawet więcej nież dwie.
  1. Skoro Panu Haidarowi na sercu leży dobro małych pacjentów to czy najważniejsze jest bycie ordnatorem?
  2. Będąc 30 lat ordynatorem – nie wykreował w zespole swojego następcy? Osoby równie pracowitej, równie oddanej pracy, znającej się na rzeczy jak on sam? Jeżeli nie ma takiej osoby na oddziale to znaczy, że nie był dobrym szefem….
  3. Tym bardziej, że Pan Poseł ma 68 lat – czyli wiek emerytalny. Powinien myśleć o przyszłości oddziału.
  4. Skoro korzystał ze 100 dni urlopu to nie było go prawie 1/3 roku w pracy. Licząc dniami roboczymi gdzie średnio w miesiącu jest ich ok 20 – to nie było go prawie 5 miesięcy. Więc o co chodzi? Czy ordynator nie powinien być codziennie w pracy?

  Tak na dobrą sprawę to polityczne zagrywki prawdopodobnie u każdej ze stron….
  Nagłośnienie sprawy w mediach ogólnopolskich to czysty polityczny PR…
  A mieszkańcy dają się w ten polityczny kanał wpuszczać.

 13. Widzę, że zapowiedź protestów i nagłaśnianie sprawy przez ogólnopolskie zabolała tchórzliwe, anonimowe PiSowskie trolle i teraz ujadają w necie. I dobrze, ma boleć. Zróbcie swoją kontrmanifestację, niech bialczanie zobaczą wasze nieskażone inteligencją facjaty… 🙂

 14. Tu nie chodzi o pieniądze, zasługi, pokłony. Tu powinno chodzić o ciągłość pracy oddziału. Czy jesteście tego pewni, że odpowiednia osoba znajdzie się na to miejsce już za chwilę. W krótkim czasie dyrektor bedzie musiał zatrudnić jakąkolwiek osobę nawet bez doświadczenia. Może takie czyny były powszechne w korporacji tytoniowej jakiej pracował ale tu chodzi o służbę zdrowia gdzie nie powinno być miejsca na błędy i nieodpowiedzialne decyzje. Złe miejsce do uczenia się. Pan kiedyś sobie zmieni pracę jak coś nie wyjdzie, a mieszkańcy ze szpitalem zostaną. Ma pan jeszcze możliwość zatrudnić Haidara na kierownika oddziału albo p.o. bez ogłaszania konkursu do czasu aż znajdzie sie odpowiednia osoba na to miejsce.

 15. Niech się zdecyduje czy chce być ordynatorem czy posłem. Tytułu lekarza mu nikt nie ujmuje, niech dalej leczy, ale bycie ordynatorem i poślikiem w warszafce? Kodowcy i ormowcy jak zawsze się nakręcają