Musical „Uwierz Polsko!” w Białej Podlaskiej

DSC_1 (1)

Bialska Społeczna Szkoła Podstawowa postanowiła w sposób szczególny uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie oraz nauczyciele przygotowali z tej okazji specjalny musical.

„Uwierz Polsko” – taki tytuł nosi spektakl, którego premierę można było zobaczyć w ubiegłą niedzielę (18 listopada) na deskach sceny Bialskiego Centrum Kultury przy ulicy Brzeskiej w Białej Podlaskiej. Na sali widowiskowej zebrały się tłumy, by podziwiać musical realizowany przez Społeczną Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza.

W rolach głównych wystąpili Maja Jaroszuk oraz Tomasz Struk. Gośćmi specjalnymi byli Nikola Drąg i Dominik Moroz. Za reżyserię spektaklu odpowiadały Beata Wawryniuk i Bożena Szyc, natomiast o scenografię zadbała Joanna Lewczuk. Muzyką zajęli się Andrzej Maziejuk, Sylwester Suwała, Kamil Suwała oraz Maciej Wawryniuk.

Udostępnij!

Komentarze: 3

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Musical piękny, wzruszający czuć w nim Polskę piękną, mądrą, dumną. Dziękuję dyrekcji ,nauczycielom, rodzicom, którzy na co dzień żyją wielką miłością do naszego kraju ale przede wszystkim dzieciom którzy włożyli wiele trudu w to przedsięwzięcie. A my po prostu mogliśmy to obejrzeć i przeżyć bo naprawdę było warto.

    1. Pozwolę sobie powtórzyć jeszcze raz: Szanowny Panie Jacku (tym razem), po pierwsze aktor nie jest “Rosjaninem”, po drugie pierwszy naczelnik odrodzonej Rzeczpospolitej Polskiej urodził się na Litwie, w Żułowie, małej wiosce niedaleko Wilna. Po pożarze majątku przeniósł się do Wilna, gdzie uczył się i wzrastał. Kolejny uniwersytet? W Charkowie, zesłany na Sybir… Czy naprawdę sądzi Pan, że Marszałek nie miał charakterystycznego zaśpiewu wschodniego? Jak się chce uderzyć psa, to kij się zawsze znajdzie, czyż nie… Na dowód, z serdecznymi pozdrowieniami: https://youtu.be/oOcBRyQtb_ Miłego słuchania 🙂