MZK ma nowego prezesa. Kozioł zrezygnował z funkcji

MZK ma nowego prezesa. Kozioł zrezygnował z funkcji 16

Bogdan Kozioł zrezygnował z funkcji prezesa bialskiego MZK. Wczoraj rada nadzorcza powołała na jego miejsce Krzysztofa Trochimiuka.

Bogdan Kozioł, dotychczasowy prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji złożył radzie nadzorczej pismo w sprawie odwołania go z funkcji prezesa za porozumieniem stron. Wczoraj (27 lutego) podczas posiedzenia rady, członkowie przyjęli jego rezygnację. Powołali na jego miejsce Krzysztofa Trochimiuka.

Krzysztof Trochimiuk był wcześniej członkiem Komitetu Audytu RN PGE Polska Grupa Energetyczna i Komitetu Nominacji i Wynagrodzeń RN PGE Polska Grupa Energetyczna oraz członkiem Rady Nadzorczej PGE Polska Grupa Energetyczna SA IX i X kadencji. Przez dwie kadencje był też przewodniczącym Rady Społecznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. W latach 2009 – 2014 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego, a od 2016 do 2017 roku członka Rady Nadzorczej MZK. Pracował także jako kierownik Sekcji Analiz i Publikacji Wojewódzkiego Zespołu Metodycznego Opieki Zdrowotnej i Pomocy Społecznej oraz w Urzędzie Miasta Biała Podlaska jako Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej i Ochrony środowiska. Ukończył cykl szkoleń „Profesjonalna Rada Nadzorcza” dla członków rad nadzorczych spółek kluczowych dla gospodarki narodowej organizowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych i Ministerstwo Skarbu Państwa.

Na co dzień Trochimiuk jest mężem i ojcem trzech synów. Jest bialczninem. Od 1991 roku prowadzi też własne przedsiębiorstwo. Ukończył studia na wydziale Ekonomiczno – Społecznym SGH o specjalizacji „gospodarka miejska

Udostępnij!

Komentarze: 17

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Może ktoś raczy napisać, że Trochimiuk został przewodniczącym rady nadzorczej Wod_kanu w grudniu 18 ! Kolejny raz , dzień po dniu stanowiska otrzymują koledzy. Najgorsze jest to że, lista kumpli się wyczyściła i teraz trzeba dublować podziękowania. To już 2 osoba obdzielona wielokrotnym zaufaniem…

  2. Bardzo dziwne, mając taką posadkę sam zrezygnował, pewnie musiał uciekać, bo jak wyjdą na jaw te wszystkie płatności to dopiero będzie, pewnie było tak jak w innych spółkach.

  3. No tak Naczelnik GospodarkiKomunalnej i Mieszkaniowej.czy to prawda ze W czasie gdy był tym naczelnikiem zezwolił na pobudowanie ciagu lokali gdzie jest Ambrozja siostry i przykleil budyneczek do bloku sidorska 23 gdzie to sie miesci biznes żony .Projekty powstały naczelnik odszedł .Czy to prawda ? Może ktoś coś wie ? A moze naczelnik odszedł minęło 25 I prezes powrócił .

  4. Miasto straciło fachowca, osobę kompetentną z dużym dorobkiem zawodowym w temacie transportu publicznego, tylko dlatego że należy do Pis-u. Taka jest smutna prawda.

  5. Siemakowicz z-ca Dyrektora Muzeum PSL, Ten ostatni w ZGL Dyrektor z SLD. Tak się osadza stołki kolesiom i i ulotkarzom. Panie Broniewicza czy tak miało być. Jest Pan również za to odpowiedzialny. Wymieniłem Pana dlatego, że głosowałem na Pana. A Pan się schował.