MZK zwiększa kursy na cmentarz

MZK zwiększa kursy na cmentarz 15

Wprowadzony wraz z 1 stycznia nowy rozkład jazdy autobusów nie spotkał się z uznaniem mieszkańców. Miejski Zakład Komunikacyjny otrzymał wiele wniosków i sugestii od pasażerów z prośbą o zmiany.

Już od pierwszych dni wprowadzenia nowego rozkładu jazdy w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym w Białej Podlaskiej rozdzwoniły się telefony. – Wnioski naszych pasażerów skupione były głównie na dwóch kwestiach. Pierwsza to dojazdy do szkół. Wprowadzając zmiany od 1 stycznia dobrze pamiętaliśmy o godzinie 8, pierwszej godzinie lekcyjnej oraz późniejszych dojazdach do domów. Okres po feriach to dobry czas by wprowadzić zmiany wszędzie tam, gdzie udało się to zrobić – mówi Bogdan Kozioł, prezes MZK w Białej Podlaskiej.

Jego zdaniem w uaktualnionym rozkładzie jazdy zostały uwzględnione wszystkie wnioski, jakie trafiły do MZK ze strony rodziców. Prośby dotyczyły źle dostosowanych godzin przyjazdów i odjazdów autobusów, którymi dzieci musiały się dostać do szkoły.

Mieszkańcy mieli również zastrzeżenia jeśli chodzi o dojazd autobusami na cmentarz komunalny. Przed zmianami można było się tam dostać linią P i T. MZK zadecydowało jednak o przebudowie linii, wskutek czego została tylko jedna – linia T. Szybko jednak okazało się, że pasażerowie chcąc przyjechać na cmentarz mogli spędzić na nim albo 15 minut albo niemal dwie godziny.

– Zmiany, które wprowadziliśmy teraz pozwalają na to, że pasażerowie mogą mieć na cmentarzu czas około 40 minut – stwierdza prezes. W uaktualnionym rozkładzie jazdy dodatkowe kursy powrotne z cmentarza ustalono na godzinę 12.03 i 14.13.

Jak zapewnił Bogdan Kozioł, uwzględnione zostały także sugestie dotyczące dojazdu do pracy na godzinę 6, jak również powrotu do domu po godzinie 18. Chodzi tu o linię E. – Pojawiły się też zgłoszenia od pasażerów, że nowy rozkład jazdy zakłóca ich przyzwyczajenia. Trudno nam się do tego odnieść. Jeśli ktoś podał konkretny przykład, że kończy pracę o 15 i dotychczas miał autobus o 15.15, a teraz ma o 16.15 to można było coś z tym zrobić, bo wiedzieliśmy do czego się odnieść. Natomiast jeśli ktoś pisze, że do tej pory miał ze swojego osiedla 20 autobusów w ciągu dnia, a teraz jest ich 16 czy 14 i to burzy jego układ dnia, nie podając żadnych innych przykładów, to takich wniosków nie byliśmy w stanie załatwić – mówi Bogdan Kozioł.

W ciągu weekendu na  słupach przystankowych mają pojawić się uaktualnione rozkłady jazdy, które będą obowiązywać od poniedziałku. – Mamy nadzieję, że to zostanie pozytywnie odebrane przez naszych pasażerów. To nie kończy procesu dostosowywania rozkładu jazdy do potrzeb mieszkańców. Nadal jesteśmy na otwarci na informacje i sugestie. Pracujemy nad ulepszeniem tego, co jest dotychczas – mówi prezes.

Do MZK dotarła również petycja od mieszkańców Osiedla Młodych. – Tę petycję można podzielić na dwie części. Jedną jest to, co mówiłem o dojeździe na cmentarz. Druga część to to, co powiedziałem o przyzwyczajeniach. Osiedle Młodych należy do najlepiej skomunikowanych osiedli w naszym mieście. Przejeżdża przez nie i w jego pobliżu około 30 procent wszystkich linii autobusowych naszego miasta. Na sztuki wydaje się, że tych kursów wypadło dużo, ale w żadnej innej części  miasta nie ma tak dobrze skomunikowanego osiedla jak te – komentuje Bogdan Kozioł.

Zmiany, jakie wprowadzono w rozkładzie jazdy autobusów można sprawdzić klikając TUTAJ. W zamieszczonym linku zawarte są dwa arkusze dokumentów – drugi z nich można zobaczyć klikając odpowiedni przycisk na zakładce znajdującej się na dole strony.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *