Na co pójdzie 1,5 mln zł? O tym zadecydują mieszkańcy

Na co pójdzie 1,5 mln zł? O tym zadecydują mieszkańcy 16

Już za kilka dni wystartuje głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy wpadli na takie pomysły jak m.in. wybudowanie siłowni, boiska do siatkówki plażowej oraz monitoring.

Trwa właśnie trzecia edycja budżetu obywatelskiego. Założenie jest takie, że to mieszkańcy mogą podjąć decyzję, na co pójdzie część pieniędzy z miejskiej kasy. W następy poniedziałek (27 sierpnia) rozpocznie się głosowanie. Pozytywną ocenę formalną i merytoryczną przeszło 19 projektów i to właśnie na nie można będzie oddać swój głos.

Podobnie jak w ubiegłych latach, głosować będzie można na dwa projekty z różnych obszarów. Głosowanie internetowe potrwa do 14 września, ale można to zrobić również w sposób tradycyjny (do 10 września) na kartach dostępnych w wyznaczonych punktach stałych – w Urzędzie Miasta i Centrum Informacji Turystycznej oraz mobilnych.

Na pomysły mieszkańców możliwych do zrealizowania w 2019 roku miasto przeznaczy 1,5 mln zł. Każdy z siedmiu wydzielonych obszarów otrzyma kwotę stałą wynoszącą 80 tys. zł, do której zostanie doliczona dodatkowa kwota proporcjonalna do liczby mieszkańców danej części miasta.

Do głosowania zostały dopuszczone takie projekty jak m.in. siłownia, place zabaw, parkingi, monitoring oraz boisko do siatkówki plażowej.

Osoby, które będą chciały oddać swój głos na daną inicjatywę muszą być mieszkańcami Białej Podlaskiej i mieć ukończone 16 lat. Osoby niezameldowane i niewpisane do rejestru wyborców w mieście mogą złożyć w magistracie oświadczenie o miejscu zamieszkania.

ZOBACZ TAKŻE: Głosowanie i szczegóły

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. A poco komu takie projekty ?? Powinni zrobić tylko dużo parkingów bo jak LBI albo ruscy przyjeżdżają to niema gdzie postawić samochodu!!! dla nich powinien być jakiś jeden parking oddany (mały?