Na dwa dni ulicą zawładnie teatr

Na dwa dni ulicą zawładnie teatr 16

Dwudniowe wydarzenie będzie okazją m.in. do podsumowania 10 lat działalności Ulicznego Teatru Ognia Antidotum. Nie zabraknie też różnego rodzaju pokazów, występów i spektakli.

Zbliża się II Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych, a w jego ramach tzw. Biała Noc. Pierwszego dnia, czyli 8 czerwca w sali widowiskowo-konferencyjnej BCK przy ulicy Brzeskiej 41 o godzinie 17 będzie można obejrzeć wystawę zdjęć i rekwizytów oraz sprzętu kuglarskiego z 10 lat funkcjonowania Ulicznego Teatru Ognia Antidotum. Godzinę później nastąpi inauguracja wydarzenia oraz pokaz kuglarstwa w wykonaniu juniorów grupy Kugel-Mugel. Będzie również okazja do obejrzenia pokazu mody – zostaną zaprezentowane kreacje sceniczne UTO Antidotum.

Na godzinę 19 zaplanowano Film „Niech Ogień Będzie z Nami”, który poruszy historię UTO Antidotum. Z kolei o 20 przyjdzie czas na tort jubileuszowy. Na placu Wolności o 21.30 odbędzie się półgodzinny pokaz „Antidotum SHOW”. Wystąpi również Azis Light „Hells Kitchen” oraz „Fire-space” – swobodny pokaz ognia w wykonaniu wszystkich artystów”.

Z kolei następnego dnia (9 czerwca) na placu Wolności od godziny 16 będą trwały warsztaty żonglerki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Trzy godziny później rozpocznie się Teatralna Parada Uliczna – „Teatr Przyjdzie Po Ciebie”. O godzinie 20 w Parku Radziwiłłowskim odbędzie się szereg spektakli – Spektakl Czeskiego Teatru Squarda Sua „Bomberos”, spektakl Ulicznego Teatru Ognia Antidotum „Alicja w Krainie Ognia” oraz spektakl Teatru Jednej Miny z Krakowa „Vivi”.

Patronat nad wydarzeniem objął portal Biała24 – www.bp24.pl

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *