Na dwa dni ulicą zawładnie teatr

Dwudniowe wydarzenie będzie okazją m.in. do podsumowania 10 lat działalności Ulicznego Teatru Ognia Antidotum. Nie zabraknie też różnego rodzaju pokazów, występów i spektakli.

Zbliża się II Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych, a w jego ramach tzw. Biała Noc. Pierwszego dnia, czyli 8 czerwca w sali widowiskowo-konferencyjnej BCK przy ulicy Brzeskiej 41 o godzinie 17 będzie można obejrzeć wystawę zdjęć i rekwizytów oraz sprzętu kuglarskiego z 10 lat funkcjonowania Ulicznego Teatru Ognia Antidotum. Godzinę później nastąpi inauguracja wydarzenia oraz pokaz kuglarstwa w wykonaniu juniorów grupy Kugel-Mugel. Będzie również okazja do obejrzenia pokazu mody – zostaną zaprezentowane kreacje sceniczne UTO Antidotum.

Na godzinę 19 zaplanowano Film „Niech Ogień Będzie z Nami”, który poruszy historię UTO Antidotum. Z kolei o 20 przyjdzie czas na tort jubileuszowy. Na placu Wolności o 21.30 odbędzie się półgodzinny pokaz „Antidotum SHOW”. Wystąpi również Azis Light „Hells Kitchen” oraz „Fire-space” – swobodny pokaz ognia w wykonaniu wszystkich artystów”.

Z kolei następnego dnia (9 czerwca) na placu Wolności od godziny 16 będą trwały warsztaty żonglerki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Trzy godziny później rozpocznie się Teatralna Parada Uliczna – „Teatr Przyjdzie Po Ciebie”. O godzinie 20 w Parku Radziwiłłowskim odbędzie się szereg spektakli – Spektakl Czeskiego Teatru Squarda Sua „Bomberos”, spektakl Ulicznego Teatru Ognia Antidotum „Alicja w Krainie Ognia” oraz spektakl Teatru Jednej Miny z Krakowa „Vivi”.

Patronat nad wydarzeniem objął portal Biała24 – www.bp24.pl

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *