Na „dwóch kółkach” przez granicę

Na „dwóch kółkach” przez granicę 16

W połowie maja odbędzie się trzecia edycja Międzynarodowego Rajdu Rowerowego Polska-Białoruś, który w tym roku organizowany jest w ramach Festiwalu Rowerowego w Brześciu na Białorusi.

Rajd zaplanowano na 18 i 19 maja. Pierwszego dnia uczestnicy wyruszą o godzinie 7 z Łobaczewa Dużego (gm. Terespol) w stronę Drogowego Przejścia Granicznego w Terespolu. Po przekroczeniu granicy przyjdzie czas na wizytę w Twierdzy Brzeskiej, a następnie w Brześciu. W białoruskim mieście w tym czasie będzie trwał Festiwal Rowerowy, w którym weźmie udział około 800 cyklistów. W programie wydarzenia znalazły się liczne atrakcje w postaci wycieczek grupowych po Brześciu, turniej piłki siatkowej itp.

Wieczorem uczestnicy z Polski wraz z ok. 30-50 dodatkowymi uczestnikami z Białorusi powrócą do Terespola, gdzie odbędzie się wspólne ognisko integracyjne. Rowerzyści spotkają się przy tzw. „żółtej wodzie” (tereny rekreacyjne Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Miejscowości Łobaczew Duży i Okolic. Następnie na uczestników czeka nocleg w Miejskim Ośrodku Kultury w Terespolu. Kolejnego dnia o godzinie 10 spod MOK cykliści wyruszą zwiedzać okolice i tereny miasta i gminy Terespol, w tym Dzieła Międzyfortowego „Kobylany I” w Małaszewiczach Małych.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *