Na placu Wolności zgasną światła

Na placu Wolności zgasną światła 16

Godzina dla Ziemi WWF to jedna z największych akcji ekologicznych na świecie. Dołączyła do niej również Biała Podlaska. Na czym polega to przedsięwzięcie?

Godzina dla Ziemi WWF wiąże się z symbolicznym zgaszeniem światła na jedną godzinę. Tak będzie już jutro (30 marca) na placu Wolności. O 20.30 na godzinę zapanuje tam ciemność. Wszystko po to, by zatroszczyć się o naszą planetę i przyczynić się do promowania idei ochronnych środowiska naturalnego. Ponadto od kilku lat w Polsce akcja służy rozwiązywaniu konkretnych problemów ekologicznych.W

– Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF, odbędzie się pod hasłem „Nie niszczmy naszego domu”. W tym roku WWF chce edukować, jak każdy z nas, codziennie, w niewielkim stopniu zmieniając swoje nawyki, może przyczynić się do ograniczenia swojego negatywnego wpływu na naszą planetę – wyjaśnia Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prasowy prezydenta miasta. Akcja ma na celu również pokazanie Polakom, że mają prawo do ochrony naszego wspólnego domu, czyli naszej planety. Na stronie godzinadlaziemi.pl można złożyć podpis pod apelem w tej sprawie.

Na placu Wolności zgasną światła 17

Udostępnij!

Komentarze: 3

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Oszczędności i dzień dla Ziemi niech zrobią cały czas a nie na pokaz, bo w Parku Radziwiłłów to światła paliły się w ubiegłym tygodniu przez cały dzień.