Na rowerze poznawali nadbużańskie uroki

1
fot. nadesłane

Zakończył się VII Rajd Rowerowy Szlakiem Nadbużańskich Dworów i Pensjonatów organizowany przez grupę Arche. W tym roku wzięło w nim udział 300 osób z całej Polski – rodziny, pasjonaci kolarstwa jak i też zawodowi kolarze.

Rajd wystartował z placu przy Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim. Trasa liczyła niespełna 60 kilometrów. Pierwszym przystankiem po starcie był Pensjonat Uroczysko Zaborek. Gospodarze obiektu przygotowali poczęstunek dla wszystkich uczestników rajdu oraz oprowadzili ich po malowniczych terenach i ośrodku.

Kolejny postój rajdu odbył się w Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie. Był to czas na chwilę zadumy, wytchnienia i kontemplacji. Uczestnicy rajdu mogli zobaczyć tam drewniany zespół cerkiewny w nadbużańskim pejzażu. Nie obyło się bez wizyty w Pałacu Cieleśnica. Relaks upłynął tam w eleganckim i sielankowym klimacie. Uczestnicy mogli zasmakować ciasta domowej roboty, miodu z pobliskiej pasieki, masła czy też chleba własnej produkcji.

Po odpoczynku przyszedł czas na kolejny odcinek trasy i ostatni postój. Rowerzyści wyruszyli do stadniny w Janowie Podlaskim. Nie był to koniec atrakcji. Po powrocie do Zamku Biskupiego uczestnicy mogli skorzystać z plenerowego gabinetu masażu, degustacji potraw regionalnych oraz usłyszeć koncert w wykonaniu zespołów z regionu. Na zakończenie organizatorzy zapewnili ognisko i poczęstunek przygotowany przez tamtejszych szefów kuchni.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Zamek Biskupi i Pensjonat Uroczysko Zaborek naprawdę suto ugościli rowerzystów, mniaaam :). Chce się wracać. Pałacu Cieleśnica – ładny teren… ale z tym smakowaniem i poczęstunkiem, to bez przesady … raczej można było obejść się smakiem … Ogólnie rajd bardzo udany i polecam każdemu 🙂