Nadbużańscy strażnicy pomogli w dużej sprawie

cz1

Terespolscy strażnicy graniczni pomogli w rozpracowaniu rozwojowej sprawy. Wraz ze stołecznymi policjantami ujawnili „dziuplę samochodową”, gdzie znaleziono części ze skradzionych pojazdów o wartości prawie miliona złotych.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Terespolu jako biegli eksperci uczestniczyli w działaniach wymierzonych w przestępczość samochodową. W ich trakcie funkcjonariusze z NOSG wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Głównej Straży Granicznej, policjantami z wydziału do walki z Przestępczością Samochodową oraz Laboratorium Kryminalistycznego KSP zabezpieczyli ponad 200 części samochodowych, których wartość szacowana jest na około milion złotych. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn, którym przedstawiono siedem zrzutów. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze stolicy pozyskiwali informacje, że samochody kradzione na terenie Warszawy, powiatów ościennych, jak również Niemiec trafiają w jedno miejsce do tzw. „dziupli samochodowej” w miejscowości Kiciny w powiecie wyszkowskim. Na miejscu ujawniono liczne części samochodowe oraz elementy karoserii. Badania potwierdziły, że części posiadają numery VIN pochodzą z kradzionych aut.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *