Nagrodzą najpiękniejsze koronki i hafty

Nagrodzą najpiękniejsze koronki i hafty 16

Haftowanie to zajęcie trudne i pracochłonne. Wymaga cierpliwości i dokładności. Już po raz dziesiąty organizowany będzie konkurs „Igłą Malowane”.

Zbliża się jubileuszowa edycja Konkursu Rękodzieła Artystycznego „Igłą Malowane”, który co roku organizowany jest przez Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej. Celem konkursu, obok pobudzenia inwencji twórczej, jest również promocja technik rękodzielniczych jako wspaniałego hobby.

Mogą wziąć w nim udział wszyscy chętni. Uczestnicy będą oceniani w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci do 15 lat oraz młodzież i dorośli (16 lat i powyżej). Techniki prac to haft płaski, haft krzyżykowy, koronka oraz makatki w hafcie lub w koronce.

Uczestnicy mają za zadanie przygotować dwie prace konkursowe wykonane w ciągu ostatniego roku w jednej wybranej przez siebie kategorii. Laureaci pierwszych miejsc z ubiegłorocznego konkursu mogą wziąć udział w innej kategorii niż ta, w której zostali nagrodzeni. Wyjątkiem jest ostatnia kategoria (makatki) – mogą do niej przystąpić wszyscy zainteresowani bez względu na nagrodę otrzymaną w minionym roku.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przekazanie na rzecz Pracowni Koronkarskiej jednej, nawet drobnej pracy wykonanej własnoręcznie (np. jajko, serwetka, gwiazdka itp.), którą należy wpisać w karcie zgłoszeniowej w „uwagach”.

Prace wraz z kartą zgłoszeniową należy wysłać lub złożyć do 6 kwietnia na adres Klubu Kultury w Sitniku (Pracownia Koronkarstwa, Łukowce 2a, 21-500 Biała Podlaska) lub GOK w Białej Podlaskiej (ulica Prosta 31, 21-500 Biała Podlaska).

O tym, kto zostanie zwycięzcą, przekonamy się 22 kwietnia w Pracowni Koronkarstwa w Sitniku. Wystawę pokonkursową będzie można podziwiać do 25 maja.

Każdy z uczestników otrzyma dyplomy, a za prace wyróżnione przewidziano dodatkowe nagrody. Pojawi się też możliwość zakupienia prac za zgodną właściciela. Uczestnicy proszeni są o wpisanie na karcie zgłoszeniowej informacji, czy któraś z prac jest na sprzedaż. Jeśli tak, należy podać cenę lub wskazać formę kontaktu.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *