Najlepsze Wisznice. Nowy ranking Rzeczpospolitej

Najlepsze Wisznice. Nowy ranking Rzeczpospolitej 16

Ukazał się nowy ranking gazety Rzeczpospolita. Co roczny ranking został opublikowany wczoraj. Wynika z niego, że na trzecim miejscu gmin wiejskich znalazła się gmina Wisznice. Miasto Międzyrzec Podlaskie wśród gmin miejskich zajęło w drugiej setce, zaś miasto na prawach powiatu Biała Podlaska jest na 56 miejscu. 

Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej” jest uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w Polsce. Kapitule rankingu przewodzi były premier RP prof. Jerzy Buzek. W jej skład wchodzą także przedstawiciele organizacji samorządowych, organizacji pozarządowych, władz publicznych oraz przedstawiciele redakcji „Rzeczpospolitej”.

Zgodnie z przyjętą przez Kapitułę metodologią, ranking weryfikuje skuteczność działań władz samorządowych w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju wspólnoty lokalnej, ujmowanego w strategicznych kategoriach: trwałości ekonomicznej, trwałości środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania.

Miasta na prawach powiatu: Biała Podlaska na 65 miejsc zajmuje 56. Wśród gmin miejskich na 864 miejsca – 192 Międzyrzec Podlaski, zaś Terespol jest 342.

Gmin wiejskich sklasyfikowanych jest 1548.

3. Wisznice

47. Konstantynów

179. Kodeń

183. Terespol

313. Piszczac

407. Rossosz

501. Janów Podlaski

542. Drelów

569. Tuczna

670. Leśna Podlaska

674. Sosnówka

829. Biała Podlaska

969. Rokitno

1068. Międzyrzec Podlaski

1236. Sławatycze

1254. Łomazy

1269. Zalesie

 

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

    1. Ranking dla samych rankingów, nie niosą żadnych efektów, jedna gazeta wychwala jedne gminy, inna drugie, jak zespoły i biznes, a prawda leży po środku. Wszystko zależy kto ile zapłaci lub czy gazeta popiera dany podmiot