Najmłodsi świętowali swój dzień z parą prezydencką

DSC_0573
fot. Monika Chodzińska, Karolina Jaszczuk

– Bardzo, ale to bardzo cieszymy się, że możemy wraz z najmłodszymi mieszkańcami Białej Podlaskiej i z tutejszymi rodzinami świętować Międzynarodowy Dzień Dziecka – mówiła podczas wizyty w naszym mieście Agata Kornhauser-Duda.

Wczoraj (1 czerwca) Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką odwiedzili miasto Biała Podlaska.  Agata Kornhauser-Duda dostała wiele próśb od dzieci, w oryginalnej formie, o przybycie do Białej Podlaskiej. Zaproszenia zainicjowane zostały przez stowarzyszenie Biała Pozytywka.

– Muszę powiedzieć, że dla mnie jest to chwila szczególna, ponieważ w Białej Podlaskiej jestem po raz pierwszy, ale rzeczywiście w ubiegłym roku otrzymałam zaproszenie do złożenia wizyty w Państwa pięknym mieście – tłumaczyła Pierwsza Dama. – A forma tych zaproszeń – było ich naprawdę bardzo wiele – była niezwykle oryginalna. Mam na myśli zwłaszcza te zaproszenia, które samodzielnie zostały wykonane przez dzieci i młodzież.

Prezydent Andrzej Duda już raz gościł w Białej Podlaskiej. Po raz pierwszy odwiedził nasze miasto 11 listopada 2015 roku. – Mojego męża nie trzeba było długo namawiać, żeby tym razem to on mi towarzyszył podczas tej wizyty, ponieważ miał już okazję być w Państwa mieście i tamto spotkanie z Państwem zachował w bardzo dobrych wspomnieniach.

– Poprzednio byłem z Państwem 2,5 roku temu – wieczorem 11 listopada spotkaliśmy się i razem śpiewaliśmy pieśni legionowe, patriotyczne. Dzisiaj spotykamy się w Dniu Dziecka. I chciałem ogromnie podziękować przede wszystkim Państwu – rodzicom, wychowawcom – właśnie za to niezwykłe patriotyczne wychowanie, o które tak dbacie tutaj, w Białej Podlaskiej – mówi prezydent Andrzej Duda.

Para Prezydencka wyszła z ciekawą inicjatywą rozdania dzieciom pluszowych maskotek z okazji Dnia Dziecka. Następnie każdy miał możliwość zamienienia z nimi słowa i zrobienia sobie pamiątkowej fotografii.

Po wizycie w Parku Radziwiłłowskim, gdzie odbywały się główne uroczystości, Prezydent udał się pod pomnik śp. Marii i Lecha Kaczyńskich, znajdujący się na skwerze przy placu Wojska Polskiego w Białej Podlaskiej, gdzie złożył kwiaty. Podziękował wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły to dzieło. Wspomniał, że cieszy się z tego, że społeczność miasta podjęła się upamiętnienia Pary Prezydenckiej tragicznie zmarłej w katastrofie smoleńskiej.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *