Napadli na kantor. Ich łupem padło 30 tysięcy złotych

68-134898

Właściciel kantoru poinformował dyżurnego komisariatu w Wisznicach o napadzie i kradzieży 30 tysięcy złotych. Za przestępcami ruszył pościg. Zgłoszenie było jednak ćwiczeniami dowódczo-sztabowymi.

Ćwiczenia rozpoczęły się wczoraj (26 września) około godziny 10. Policjanci z Wisznic odebrali telefon i zostali poinformowani o napadzie na kantor w Sławatyczach. Łupem sprawców padło 30 tys. złotych. A oni sami odjechali z miejsca zdarzenia samochodem marki Fiat. Policyjny pościg ruszył za złodziejami.

Na terenie powiatu bialskiego prowadzone były działania pościgowo-blokadowe. W miejscowościach Terespol oraz Janów Podlaski wystawione zostały posterunki kontrolno-blokadowe. Natomiast w miejscowości Pratulin policjanci wystawili posterunek kontrolno-blokadowy z wykorzystaniem pojazdów służbowych oraz kolczatki drogowej. To właśnie tam sprawcy zostali zatrzymani.

Ćwiczenia miały na celu doskonalenie umiejętności współdziałania oraz reagowania funkcjonariuszy w sytuacjach kryzysowych jak też doskonalenie umiejętności dowódców w działaniu zespołowym oraz planowaniu i prowadzeniu operacji i zabezpieczenia działań.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *