Nasi wokaliści w telewizyjnej bitwie. Bartek w kolejnym etapie

Nasi wokaliści w telewizyjnej bitwie. Bartek w kolejnym etapie 15

Zakończyły się ostatnie bitwy w poszczególnych drużynach The Voice Kids. O krok od finału znaleźli się utalentowani przedstawiciele naszego regionu: Zuzia Janik i Bartek Peszuk z Białej Podlaskiej oraz Eryk Waszczuk z Międzyrzeca Podlaskiego.

Zuzia ma 11 lat.  Gra na klarnecie, tańczy, uwielbia jazdę na rolkach.  Podczas przesłuchań w ciemno zaśpiewała piosenkę Katy Perry „Unconditionally”, a następnie – na prośbę jurorów „Hurt” Christiny Auguleiry.  Na dźwięk jej głosu odwrócili się wszyscy trenerzy, a podczas wykonywania „Hurt” Dawid Kwiatkowski opuścił swój fotel i zaczął śpiewać razem z dziewczynką.

Zuzia wybrała drużynę Dawida.  W ostatnim odcinku bitew przyszło jej zmierzyć się z Nelą Zawadzką i Natashą Kotlarską.  We trójkę zaśpiewały piosenkę Avril Lavigne pod tytułem „Girlfriend”.

– Skąd macie tyle energii? W ogóle żadnej zadyszki, cały czas byłyście aktywne, ta scena była wasza, publiczność. Po prostu połknęłyście to studio.  To było niesamowite – pytała oniemiała Edyta Górniak zaraz po występie.

Niestety zgodnie z zasadami programu tylko jedna z dziewczyn mogła przejść do finału. Dawid miał do podjęcia trudną decyzję, ale ostatecznie wybrał Nelę.

Eryk, również jedenastolatek, kocha śpiewanie i piłkę nożną. Uczęszcza do szkoły muzycznej w Międzyrzecu Podlaskim, gdzie po raz pierwszy jego głos został odkryty przez nauczycieli szkoły.  W trakcie przesłuchań w ciemno wykonał piosenkę „When a Man Loves a Woman” Michaela Boltona, pozyskując sobie od razu wszystkich jurorów.  Wybrał drużynę Edyty Górniak, a w internecie huczało o chłopcu, który „oczarował wszystkich”.

Podczas pierwszej bitwy zmierzył się z dwoma dziewczynkami, Oliwią i Emilią w piosence „Lustro” z disneyowskiej bajki p.t. „Mulan”.  Utwór nie należał do najłatwiejszych.  Nie pomagał też fakt, że na kilka dni przed występem Eryk zachorował na zapalenie gardła. Mimo tego dał z siebie wszystko.

– Eryk i Oliwia to była jakaś bitwa na głosy, ale miła, kulturalna. Chyba zdecydowałbym się jednak na Eryka – wypowiedział się Tomson.  W ten sposób wypowiedział głośno to o czym myślało wiele osób, jednak Edyta zadecydowała inaczej.  Chociaż Eryk był faworytem publiczności, pożegnał się z programem.

Kolejnym wokalistą z naszego regionu w programie The Voice Kids był Bartek Peszuk. Bartek ma 13 lat, śpiewa od kiedy skończył 13 miesięcy, a od 3 lat uczy się także gry na pianinie. W przyszłości chciałby zajmować się muzyką i zarażać nią innych. Z każdym dniem powiększa się grono jego fanek, którym stara się poświęcać swój wolny czas.
Podczas przesłuchań w ciemno Bartek wykonał piosenkę zatytułowaną You Raise Me Up i trafił do drużyny Edyty Górniak. Gdy nadeszła zaś pierwsza bitwa zaśpiewał piosenkę Katy Perry ,,Chained to the rythm” w tercecie z dwoma dziewczynami, Karoliną i Nailah.

– Każde z was ma piękną barwę i bardzo piękną osobowość. Bartuś z kolei ma niesamowitą charyzmę na scenie – mówiła Edyta. Urzeczeni trenerzy zwrócili także uwagę na to, że pomimo rywalizacji cała trójka dodawała sobie otuchy przytulając się i trzymając za ręce zarówno przed występem, jak i w oczekiwaniu na werdykt, pokazując jednocześnie, że nie jest dla nich najważniejsze, kto wygra.

Edyta Górniak miała trudną decyzję do podjęcia. Po długiej chwili napięcia oznajmiła, że wybiera Bartka. Tym samym młody wokalista znalazł się w finale programu. Finałowy odcinek można będzie obejrzeć na kanale TVP2 w sobotę 24 lutego.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *