Nie dali się zwieść oszustom

Nie dali się zwieść oszustom 16

Sprawcy próbowali wyłudzić pieniądze od czterech mieszkańców Białej Podlaskiej. Na szczęście przed utratą oszczędności uchroniła ich ostrożność i rozwaga.

W minioną środę policja po raz kolejny otrzymała zgłoszenie o próbie oszustwa. Na telefony stacjonarne mieszkańców Białej Podlaskiej dzwonił mężczyzna, który podawał się za oficera policji lub strażnika granicznego.

– We wszystkich czterech przypadkach schemat był podobny. Mężczyzna tłumaczył, że prowadzi czynności służbowe w sprawie oszustów. Twierdził, że pieniądze zgromadzone na rachunkach bankowych tych osób są zagrożone, a konto będzie okradzione. W trakcie rozmowy próbował również ustalić, jakimi środkami dysponują osoby – tłumaczy st. asp. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy bialskiej komendy.

Żadna z osób, która otrzymała tego typu telefon nie dała się nabrać. Gdy oszust nie otrzymał interesujących go informacji, zrywał połączenie. Teraz policjanci pracują nad ustaleniem, kto stoi za oszustwami.

Mundurowi apelują o ostrożność. – Policjanci nigdy telefonicznie nie informują o szczegółach  prowadzonych czynności, nie żądają również wypłaty pieniędzy i przekazania ich w umówionym  miejscu. Taki telefon świadczy o próbie oszustwa i należy natychmiast poinformować o nim policję – zaznacza rzecznik. Należy pamiętać, że przebiegłość i pomysłowość oszustów nie zna granic.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *