Nie dały się oszukać

Nie dały się oszukać 16

Oszuści po raz kolejny chcieli wyłudzić oszczędności od mieszkańców Białej Podlaskiej. Sprawcy dzwoniący na telefony stacjonarne podawali się za policjantów. Informowali o rzekomym wypadku drogowym i konieczności pokrycia strat.

Wczoraj dyżurny KMP Biała Podlaska został powiadomiony o trzech próbach oszustwa. Z relacji zgłaszającego wynikało, że we wszystkich przypadkach sposób postępowania sprawcy był taki sam.

Na telefony stacjonarne dzwonił nieznany mężczyzna podający się za policjanta. Informował rozmówczynie o tym, że członek ich rodziny spowodował wypadek, gdzie osoba pokrzywdzona jest w stanie krytycznym. Dodawał, że jedyną możliwością uniknięcia długiego więzienia jest przekazanie określonej kwoty pieniędzy na jej leczenie, transport czy odszkodowanie.

Na szczęście żadna z kobiet, z którymi kontaktowali się fałszywi policjanci, nie uwierzyła telefonicznym rozmówcom i nikt nie stracił swoich oszczędności.

Policja prowadzi w tej sprawie śledztwo, które ma na celu ujawnienie przestępców.

-Pamiętajmy! Przebiegłość i pomysłowość oszustów jest nieograniczona. Apelujemy o ostrożność. Zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki upewnijmy się, że dana osoba jest rzeczywiście tym za kogo się podaje. W przypadku, gdy dzwoni do nas rzekomy „policjant” opowiadając o prowadzonych akcjach i wiążącej się z tym, konieczności wypłat pieniędzy – nie wierzmy jego słowom. O swoich obawach i podejrzeniach jak najszybciej poinformujmy Policję. Policjanci nigdy nie żądają pieniędzy, nie informują również telefonicznie o szczegółach prowadzonych spraw, czy akcji – przypomina rzecznik prasowy policji- Barbara Salczyńska-Pyrchla

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *