„Nie łamcie się, wytrwajcie”. Biała Podlaska wesprze nauczycieli

"Nie łamcie się, wytrwajcie". Biała Podlaska wesprze nauczycieli 16

Od poniedziałku trwa strajk nauczycieli. Wyrazem poparcia tych działań są liczne akcje, organizowane w wielu miastach w całej Polsce. Wsparcie popłynie również z Białej Podlaskiej.

„Łańcuch światła z wykrzyknikiem” – pod takim hasłem odbędzie się happening, który zaplanowano na dzisiaj (12 kwietnia) na godzinę 18 na placu Wolności. Akcja ma na celu symboliczne wsparcie protestujących nauczycieli. – Nauczycielom za ich ciężką pracę należy się godziwe wynagrodzenie! Nauczycielom i uczniom należą się dobre warunki pracy! Nie w chaosie, nie z przeładowanymi programami i tornistrami! Nie na słabych podręcznikach! Nie w przeładowanych rocznikach ósmoklasistów i gimnazjalistów! – piszą organizatorzy.

Podobne akcje odbyły się już w Poznaniu, Wrocławiu i Łodzi. Dzisiaj taki wiec zostanie zorganizowany również w Warszawie.

ZOBACZ TAKŻE: Wydarzenie na Facebooku

Od pięciu dni trwa strajk nauczycieli. Czy popierasz go?

Opublikowany przez Biała24 – www.bp24.pl Piątek, 12 kwietnia 2019

Udostępnij!

Komentarze: 51

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. a ja mam pomysł, likwidacja karty nauczyciela i całego pakietu z tym związanego, a skoro chcą podwyżek to niech zaczną pracować tak jak większość po 40 godzin tygodniowo w szkole. Nie trzeba będzie prac domowych itp. sprawdzać po domach i skończy się narzekanie.

 2. 40 godzinny tydzień pracy, 26 dni urlopu, a nie 18 godzin na etat i 4 m-ce wolnego w najlepszym czasie. No i wtedy proszę bardzo, nawet 1000+

 3. Mam tylko jedno pytanie do Prezydenta : w Szkole Podstawowej nr 2 prowadzony jest program unijny „Od węglika do diamentu”, ponieważ od tygodnia zajęcia nie są prowadzone i program jest tym samym nierealizowany czy miasto zostawiło w budżecie miasta 1.600.000,00 zł – tak ponad półtora miliona na zwrot kosztów za nierealizowany program. Zapewne UE gucio obchodzi strajk, na którym tracą tylko dzieci.

 4. Skoro zawód nauczyciela jest tak zły, źle płatny, niewdzięczny i obarczony ciągłymi wyrzeczeniami to dlaczego tak wiele dzieci nauczycieli też zostaje nauczycielami??
  Niech mi ktoś wytłumaczy ten fenomen…

 5. Jestem za godziwym wynagrodzeniem za pracę . Ale podwyżki , jeżeli będą , to dostana wszyscy łącznie z „leserami” . O co walczycie nauczyciele?

 6. Wychowałem dwoje dzieci i wiem co to są korepetycje.Tego kiedyś nie było.Dziś jest to choroba,perfidia ze strony nauczycieli.—Był taki,który fizykę tłumaczył wyświetlając wykład rzutnikiem,a korepetytorem był bardzo dobrym i bardzo,bardzo drogim.
  Gdzie etos nauczyciela,gdzie jego autorytet.Tu jest problem.

 7. Nauczyciel … to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom? PAMIĘTAJMY O TYM!

 8. Proszę zrobić ankietę, kto tak naprawdę popiera strajk nauczycieli. Ciekawa jestem wyników. Ja na pewno NIE.
  Każda grupa zawodowa zasługuje na wynagrodzenie, za które można godnie żyć.
  Ni e mogę już słuchać moich koleżanek nauczycielek, że tyle pracy biorą do domu- Nauczycielu, robisz sprawdzian, kartkówkę, zostań godzinę w szkole, sprawdź od razu, czy ktoś Cię z niej wygania? Nie, sami lecicie jak na wyścigi.
  Prace pisemne NIGDY nie powinny znaleźć się w waszych domach! One są do wglądu uczniom i rodzicom, a nie waszym mężom, dzieciom czy koleżance, która akurat przyjdzie na kawę. A gdzie RODO? Z kosmosu tego nie biorę.
  Wspomnę przy okazji o bardzo częstym przetrzymywaniu tych prac. Robicie kartkówki, nie zdążycie oddać a już z tego samego materiału jest sprawdzian. Jak my rodzice mamy wysondować, w którym momencie dziecko ma problem z opanowaniem materiału? Jeśli po dwóch tygodniach dzieci dopytują się co z ich pracami, najczęściej oburzacie się a dzieci potem boją się o cokolwiek zapytać, bo odreagujecie na nich swoje złe nastroje.
  Płaczecie, że sami płacicie za szkolenia itp – witajcie w klubie. Nawet tego nie będę rozwijać bo to zbyt oczywiste.
  Marnujecie czas bo przygotowujecie się na lekcje… o przepraszam bardzo, to co właściwie umiecie. Klepiecie z każdą klasą to samo, rok w rok… Jak długo trzeba się uczyć tego samego, żeby to w końcu pojąć. Nie zauważyłam, żeby jakieś istotne zmiany zaszły w wiedzy , którą musicie przekazać, nauczanie polskiego, matematyki czy biologii to nie astronomia … i nie pojawiły się, żadne super nowe.
  Stanowczo uważam, że skoro nie realizujecie swoich obowiązków nie macie prawa do wynagrodzenia a ponieważ to co robicie odbija się głównie na dzieciach powinny być zwolnienia dyscyplinarne.

 9. jak jeden z drugim przyjmowałeś się do pracy pogodziła się na to wynagrodzenie a teraz za mało? To szukaj sobie lepiej płatnej pracy i Daj szansę innym młodym którzy chcą uczyć za takie pieniądze

 10. Nie lepiej było by napisać pani redaktor że podobne akcje odbyły się albo odbędą w tych miastach gdzie prezydentami są ludzie z PO bo tu nie chodzi o pomoc nauczycielom tylko zrobienia dalszej burdy .Wstyd Biała Samorządowa ,PO i KOD,że znowu będziecie robić zadymę ale na pewno ci nauczyciele was tak wyuczyli.

 11. Hasła piękne, mogę się podpisać…Tylko im ( większości strajkujących ) niestety nie o to chodzi. Zresztą, egzaminy odbyły się, już przegrali. Pozostało przebieranie się za krowy i głupawe piosenki…

 12. Żadnego poparcia dla strajku niczym nieuzasadnionego!!!! Strajkując okazujecie brak szacunku rodzicom i dzieciom. Jakby to zależało ode mnie po pierwszym dniu strajku bym Was zwolnił jak Prezio aktualnego Prezydenta.

 13. Śmiać mi się chce z tych uczytieli, dali się wciągnąć w propagandę. A taka eliyta, intylygenty heheheh. Biała Podlaska nie popiera nauczycieli.

 14. zgadzam się ze wszystkimi wypowiedziami z wyjatkiem „RODZICA”,który zapomniał chyba w jakim swiecie zyje,tacy etosowi nauczyciele to byli chyba przed wojna

 15. Jak będziemy pracować po 40 godzin/tydzień to kiedy czas na korepetycje? No ja się pytam. Kiedy? 8 godzin w szkole i jeszcze 4 korków? Nie da się .

 16. Mam nadzieję, że nauczyciele, niczego nie dostaniecie. „>Uczniowie są dla nas ważni! > Protestujemy, bo zależy nam na przyszłości edukacji!” – bezczelnie śmieszne. Gdyby zależało Wam na przyszłości i jakości edukacji, to zgodzilibyście się na decydowanie o premiach przez rady rodziców, które raczej rzetelniej oceniałyby Waszą pracę niż dyrekcja robiąca to „po znajomości”. Robicie z dzieci zakładników i za nic macie to, że większość Polaków pracuje w gorszych warunkach i za gorsze pieniądze niż Wy. Nie pasuje Wam praca? Zmieńcie ją albo wyjedźcie z kraju jak robi to miliony Polaków, którzy muszą utrzymywać ten bolszewicki kraj, włącznie z Wami. Zapewniam, że na Wasze miejsce znajdą się młodzi wykształceni ludzie, którzy będą wykonywać pracę nauczyciela nie gorzej niż Wy.
  Mi, jako rodzicowi, kończy się cierpliwość. Żonie z łaską udzielili dwa dni urlopu i gdyby nie opieka dziadków to musielibyśmy zatrudnić opiekunkę. Jakoś to Was nie obchodzi, że ludziom rozwalacie życie i pracę?

 17. Jeżeli wykształceni rodzice nie potrafią pomóc w nauce swoim pociechom,to kto ma im pomóc jak nie nauczyciele ?Znam przypadki,kiedy rodzice po studiach wyższych nie potrafili pomóc swoim dzieciom-uczniom szkoły podstawowej przy rozwiązaniu zadania z matematyki .

 18. jak jeden z drugim zaczynali pracę, to zaakceptowali proponowane wynagrodzenie, było wszystko OK, więc teraz jak wam za mało, to szukajcie lepiej płatnej pracy, przecież jest wiele ofert, dlaczego tak kurczowo trzymacie się stołków i koryta????

 19. Ja pracuję minimum 40 godzin tygodniowo i często muszę zostać po godzinach, a za nadgodziny prawo zezwala pracodawcy oddać „wolne” rozliczane w okresie kwartalnym. Urlopu mam 26 dni, muszę być dostępny pod telefonem i tyle mam do gadania.

 20. Głupie i kłamliwe hasło : ,, Biała wesprze nauczycieli” . Biała to znaczy kto ? grupka szowinistów chcących zaistnieć na politycznym jarmarku . Mówiąc Biała obrazacie tą część społeczeństwa miasta, która nie popiera takiej formy protestu gdzie wykorzystuje się młodzież szkolną i jej przyszłość jako zakładników.

 21. A ja zwykły chłop pracujący popieram strajk nauczyciely . Jeżeli pisowcy rozdają kasę na prawo i lewo żeby utrzymać się u wladzy – miedzy innymi, wojsku , policji , strażakom i reszcie mundurówki, gdzie oni mają ogromne przywileje , między innymi emerytury po 15 latach , składki państwo za nich terz płaci to czemu nauczyciele nie mają terz walczyć i strajkować w obronie swoich podwyżek .??Bo ja np nie chciałbym uczyć za te kasę tego rozwydrzonego szaleństwa w szkole . A ktoś musl.

 22. Ludzie! Ile hejtu przeczytałam….SMUTNE! Biała Podlaska- a tyle nienawiści!! Odniosę się tylko do niektórych , które przeczytałam w tym miejscu.
  Z chęcią pracowałabym 40 godz tyg, gdyby zapewniono mi odpowiednie warunki pracy( komputer, drukarka, skaner) i gdybym wiedziała, że wychodząc zrobiłam wszystko. Chciałabym mieć swoje życie prywatne. Ale ja go nie mam, już od wielu lat. Tak mówi mój mąż. TAK, udzielam korepetycji z matematyki. Po to, żeby godnie żyć. Gdybym miała własne dzieci – nie byłoby czasu na to.

 23. Nauczyciel powinien godziwie zarabiać. Na stronie UM są oświadczenia majątkowe radnych-nauczycieli. Zarobki 4000-5000 zł na rękę miesięcznie A Ty ile zarabiasz czytelniku?

 24. Ja pracuję fizycznie przy węglu w brudzie i pyle po 40-50 a nawet 60godzin tygodniowo,ja bardzo chętnie się zamienię z nauczycielami na tydzień ja pójdę pracować jako nauczyciel za pensję nauczycielską a nauczyciel niech idzie pracować za moją pensję 2200 metro na rękę i wtedy zobaczymy czy będą tacy cwani………….

 25. A co Prezydentowi miasta Biała Podlaska przeszkadza by zwiększyć w budżecie środki na wynagrodzenia nauczycielom?. A jednak woli bezkosztowo integrować się ze środowiskiem pedagogicznym. Jestem z Wami , popieram Was ale nic więcej nie chcę dla was zrobić. Taka gra w której nie wiem czy nauczyciele są graczami czy „pionkami” w grze prowadzonej przez innych. Myślę też , że PIS mimo dobrych chęci poszedł na łatwiznę i zbyt łatwo oraz z wyrachowaniem realizuje politykę rozdawnictwa zapominając o innych . Taki syndrom zapomnianego dziecka, który zawsze ma tragiczne i nieodwracalne konsekwencje oraz źle wróży na przyszłość.

 26. Nauczyciele straciliście swoją godność dając wejść sobie na głowy rodzicom. Stawiacie oceny zgodne z oczekiwaniami rodziców a także obniżyliście wymagania wobec uczniów. Karta Nauczyciela do likwidacji jako relikt Stanu Wojennego. Wielu marnych, leniwych nauczycieli jest po prostu nietykalnych w sytuacji gdy młodzi nauczyciele muszą wyjeżdżać pracować „na zmywaku” lub w innych zawodach. Strajk jest czysto polityczny. W końcu dostaliście podwyżki, poczekajcie cierpliwie na kolejne.

 27. prosty naród nigdy, za wszystkie skarby świata nie pojmie jak ważna jest edukacja. Wypociny w stylu – niech zmieni pracę są na tak niskim poziomie że flaki się przewracają. Czemu jest tak ciężko pojąc, że edukacja naszych dzieci to przyszłość, nie taka aby żyć z 500+ i innych danin państwa ale naprawdę żyć GODNIE, DUMNIE I UNIESIONA GŁOWĄ. Do tego potrzeba autorytetu min nauczycieli którzy za swoją pracę są też godnie wynagradzani. Nie wiem po co to pisze jak z góry wiem ze i tak nie przekonam tych co nie mają pojęcia o godności , dumie i pewnych wartościach których nie będę tu przytaczał bo i po co !!

 28. oni chca wiecej jak tacy ludzie jak ja maja zasilku po 43 latach ciezkiej pracy niech stana przy maszynie wtedy pogadamy o podwyzkach niech pojda do prywaciarza i upomna sie o podwyzke 1000 zl od razu wyleci z roboty i wtedy moze sie madrzyc mam w rodzinie nauczycieli i jestem zorietowany ile ci panstwo zarabiaja zabraz im karte nauczyciela roczne urlopy zdrowotne zwiekszyc limit godzin zabrac 13 pensje i dac tylko tyle urlopu co maja robole wtedy zobaczymy jacy beda madrzy jestem przeciw kategorycznie jakiejkolwiek podwyrzkom

 29. W jednej ze szkół rodzice sporządzili listę korepetytorów z ilością godzin i stawką za godzinę. W wypadku problemów z maturą przekażą ja do Urzędu Skarbowego. Jak uczą nauczyciele jeśli program wymaga korepetycji? Czy nauczyciele, korepetytorzy leniuchujący w szkole płacą podatki od dodatkowych dochodów?

 30. Najśmieszniejsze jest to, ze większość wypowiadających sie tu ludzi to typowe „MADKI” i ludzie którzy nie maja pojęcia jaka tak na prawdę jest praca nauczyciela. Wyedukowani którzy podejmują prace w pierwszych latach nie zarabiają nawet 2 tys na rękę, a po 25 latach pracy niektórzy zarabiają niewiele więcej. Bardzo to przykre.
  #MUREMZANAUCZYCIELAMI

 31. Drugi tydzień moje dziecko pozostało w domu. Bardzo dziękujemy nauczycielom za walkę w obronie edukacji. Kolejny tydzień trzeba załatwiać opiekę nad dzieckiem. Mam nadzieję, że za czas strajków pense zostaną obcięte. Ile to jeszcze potrwa ? W wakacje nie zamierzam posyłać dziecka, mam zaplanowany urlop na ten czas. Nauczyciele nie szkołę odnawiają te 2 tygodnie, np. malowanie ścian, naprawa ławek szkolnych. Jakie piękna hasła Bi ała popiera nauczycieli….kto popiera ? Chyba ich rodziny, raczej nikt więcej.

 32. Rodzice znamy ceny, wiemy kto. Składajmy zawiadomienia do urzędu skarbowego. Czas najwyższy ukrócić te legalne łapówki za nasze ciężkie pieniądze. Specjalnie nic nie uczą w szkołach, żeby doić kasę. Oj obróci się to strajkowanie przeciwko wam. A może zrobić taką jawną listę kto ile bierze ?

 33. W platerce dziś jest stolik postawiony z podpisem, że rodzice również popierają nauczycieli, ciekawe którzy rodzice hahahaha

 34. to co wyprawiają nauczyciele szkodzi tylko naszym dzieciom ciekawe jak bedą wystawione oceny skoro dziecko nie może ich poprawić dzięki temu że nauczyciele strajkuja bo im wiecznie mało , po strajku nauczycieli zaczną strajkować rodzice dzieci

 35. no proszę jaki płacz służba oświatowa podjęła bunt!!!! nie lamentujcie rodzice znacie się bardzo dobrze na wszystkim nauczycie na pewno lepiej swoje pociechy sami !

 36. Ja bym unikał akcji w stylu „zobaczcie ile osób popiera nauczycieli” bo może się okazać, że protest ma znikome poparcie.

 37. Pozew zbiorowy przeciw ZNP? ZNP to bogata organizacja, byłoby z czego windykować . „Rodzicie powinni zacząć działać” i „wydusić z postkomunistycznego związku odszkodowania!”. „Skoro za smog dostawali odszkodowania to za bezmyślny upolityczniony strajk tym bardziej”

 38. strajki nauczycieli są jak najbardziej oczywistością i wręcz koniecznością, rząd jest od negocjacji a tych jakoś nie widać

 39. Ja cie nie pier..lę , sami wredni pełni nienawisci pisowcy tu pisza. Jak bym słyszał wypowiedzi rządowego bełkotu na temat nauczycieli. a PRAWDA JEST TAKA , GDYBY PRZED WYBORAMI NIE ZACZELI SWOJEGO ROZDAWNICTWA KASY , to byłby spokój.. Ale najlepiej rozdawać nie swoja kasę jednym a o innych zapomniec . Ja terz pracuję za 2000 tyś zł. i pisowcy nic mi nie dają , ale strajk nauczycieli popieram.

 40. No tak, bo mamy tak wspaniałych nauczycieli, którzy godni są pensji 10000 zł, niech lepiej wezmą się za dokształcanie i unowocześnienie metod nauki uczniów, a później łapią się za podwyżki(wystarczy spojrzeć na szkoły gdzie wraz za dobrą kadrą nauczycielską idą także wyniki maturalne, niestety kontrastują z nimi nasze „świetne” bialskie licea! – z tego co mi wiadomo, tylko kilku nauczycieli „osiąga” dobre wyniki na maturach). Idąc tokiem myślenia, który ostatnio jest popularny wśród przepracowanych Polaków, połowa naszego narodu powinna wyjść na ulice wołając o podwyżki.