Nie przestrzegali nowych przepisów. Dostali wysokie mandaty

Nie przestrzegali nowych przepisów. Dostali wysokie mandaty 16

Bialscy policjanci każdego dnia sprawdzają czy wprowadzone przepisy mające na celu walkę z koronawirusem egzekwowane są przez mieszkańców powiatu. Dwaj bracia oświadczyli jednak, że takie przepisy ich „nie obchodzą”. Ponieśli konsekwencje.

Wyjścia na zewnątrz ograniczone są obecnie do absolutnego minimum określonego przepisami. Mimo to, wczoraj (1 kwietnia) około godziny 19 policjanci patrolujący miasto zauważyli trzech mężczyzn stojących na rondzie Romana Dmowskiego w Białej Podlaskiej.

Jednej z nich w związku z popełnionym wykroczeniem został pouczony. Dwaj natomiast oświadczyli, że nie obchodzą ich przepisy i nie zamierzają respektować wprowadzonych ograniczeń. Nie chcieli też podać mundurowym swoich danych osobowych. Policjanci szybko ustalili, że są to dwaj bracia w wieku 36 i 41 lat. Za swoje wykroczenia ukarani zostali wysokimi mandatami.

– Apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. W tym trudnym dla wszystkich momencie ważne jest, aby stosować się do poleceń wszystkich funkcjonariuszy. Pamiętajmy, że wprowadzone przepisy mają na celu zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich – pisze Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej komendy.

Udostępnij!

Komentarze: 14

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. taaa wszystkich w domu pozamykajcie !!!! A samolotami tysiące potencjalnych zarażonych co dzień ląduje w akcji LOT DO DOMU !!!!! A dla zwykłego szaraka najlepiej mandat !!! A pały też już wyjeliście te białe z PRL ?

  1. Najlepiej… Nie wprowadzajmy kwarantanny ani siedzenia w domu, bo przeciez to inni są potencjalnie zakażeni… Chyba lepiej poleżeć w domu niż leżeć pod respiratorem albo w trumnie prawda?
   Na takich ignorantów to zamiast mandatu od razu powinna czekać biała dama….

 2. Takie przepisy powinny tyczyc sie tez policji, skoro w miejscach pracy ma byc dystans miedzy biurkami, ludzmi itp minimum 2 metry to policjanci tez nie powinnie jezdzic we dwoch. teraz zacieraja rece bo doszlo im kolejne wyjscie na pisanie mandatow.

 3. Najlepiej… Nie wprowadzajmy kwarantanny ani siedzenia w domu, bo przeciez to inni są potencjalnie zakażeni… Chyba lepiej poleżeć w domu niż leżeć pod respiratorem albo w trumnie prawda?
  Na takich ignorantów to zamiast mandatu od razu powinna czekać biała dama….

 4. Tylko dobra guma i porządne gumowanie na komisariacie może uratować ten kraj. Każdy koronawirus powinien poznać smak gumy na milicji. Nieustannie postuluję aby przegumować całą Polskę od morza do Tatr. Lać gumą i zrobić lewatywę gumową gruszką. Lać zimnym końcem.

 5. Ależ się uśmiałem, a jakiej wysokości był ten mandat i z jakiego paragrafu? Gdyż kodeks na ten moment nie przewiduje karania osób przez policje

 6. Widziałem tą interwencje , panowie dostali po 100zl (słow. Sto złotych!!!) mandatu od smutnych panów z ósmego patrolu. na bp24 zawsze wszystko zawyżają i napisali ,że to wysokie mandaty, po za tym ciągle wywyższają naszych bialskich upośledzonych milicjantów. To przykre.Eloo… aaa i Jak każdy wie , że Kto pyta o złotówkę na piwo to nie zapłaci mandatu ,proste i logiczne.

 7. Pani Rzecznik.
  Od kiedy rozporządzenie ministra zdrowia może pozbawiać obywateli konstytucyjnych praw?
  Czy będziecie pociągać do odpowiedzialności prawnej funkcjonariuszy a raczej ich przełożonych wydających i wypełniających rozkazy wbrew obowiązującym w Polsce przepisom? O ile dobrze pamiętam ze studiów hierarchia aktów prawnych w Polsce wygląda następująco:
  Konstytucja,
  Umowy międzynarodowe, które były ratyfikowane,
  Rozporządzenia, dyrektywy i decyzje Unii Europejskiej,
  Ustawy,
  Rozporządzenia z mocą ustaw (dekrety).
  Uchwały (akty wewnętrzne wiążące), rozporządzenia, zarządzenia,

  Ja nie twierdzę, że nie należy ograniczać kontaktów itp. żebyśmy nie skończyli jak Włosi jednak to nie uprawnia chyba instytucji państwowych do łamania prawa. A tak można powiedzieć, że przyganiał kocioł garnkowi, a sam smoli…

  Ps. Siedźmy w domach jeśli nie musimy wychodzić bo robimy to w trosce o naszych rodziców, dziadków i pradziadków. Nie dajmy się jednak również bezprawnie pozbawiać nas i tak mocno poturbowanych praw…

 8. A w jednej z wiosek przyjechało z Niemiec kilku tirowców i ich kwarantanna nie obowiązuję. I co? I już się na wiosce pokazują, jeżdzą rowerami, zaraz pewnie będą chodzić po sklepach „juro „wydawać, bo muszą pokazać ile „zarobyli”