Nie przestrzegali nowych przepisów. Interweniowała policja

Nie przestrzegali nowych przepisów. Interweniowała policja 16

W Polsce wprowadzono nowe przepisy w związku z epidemią koronawirusa. Niektórzy mieszkańcy powiatu nie zważając na nie urządzili sobie ognisko i niedzielne przechadzki. Interweniowali policjanci.

W niedzielne popołudnie policjanci otrzymali zgłoszenie z Łobaczewa Małego. Poinformowano ich, że w rejonie fortu zbiera się grupa ludzi. Dodatkowo z relacji strażaków wynikało, że tego dnia już dwukrotnie gasili tam palące się trawy. Funkcjonariusze zastali na miejscu czworo mieszkańców Białej Podlaskiej w wieku od 19 do 31 lat, którzy tłumaczyli, że przyjechali tam spędzić swój wolny czas.

– Niestety pomimo wielu apeli i komunikatów nadal zdarzają się przypadki, gdzie funkcjonariusze interweniują w związku z nieprzestrzeganiem wprowadzonych przepisów. W tym przypadku sprawa znajdzie swój finał w sądzie – czytamy na stronie policji.

Podczas tego zgłoszenia funkcjonariusze interweniowali także wobec dwóch mężczyzn, którzy postanowili rozpalić tam ognisko. W trakcie rozmowy z mundurowymi wyjaśniali, że „chcieli się ogrzać”. Dodatkowo, ognisko nie było w żaden sposób zabezpieczone. Obok widoczne były miejsca po wcześniejszym wypaleniu trawy. 33-letni mieszkaniec gm. Terespol oraz jego 36-letni znajomego znajomy z Terespola odpowiadać odpowiedzą za wykroczenie.

Obostrzenia w związku z koronawirusem wprowadzone są dla wspólnego bezpieczeństwa. Wyciąganie konsekwencji w postaci nakładanych mandatów karnych czy kierowania wniosków do sądu jest ostatecznością stosowaną w przypadku rażącego lekceważenia przepisów.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *