Nie ustąpił pierwszeństwa. Motocyklista zginął na miejscu

343-170346

Kierujący osobówką nie ustąpił motocykliście pierwszeństwa na skrzyżowaniu. W wyniku tego, doszło do zderzenia. 33-letniego motocyklisty nie udało się uratować.

Wczoraj (1 lipca) około godziny 21.40 doszło do tragicznego wypadku na ulicy Radzyńskiej w Międzyrzecu Podlaskim. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobową Skodą 43-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego, skręcając w lewo doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwka motocyklem. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu – wyjaśnia Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej komendy policji.

W chwili wypadku 43-latek kierujący autem był trzeźwy. Kierujący jednośladem 33-letni mieszkaniec powiatu łukowskiego zginął na miejscu.

– Policjanci wyjaśniają szczegóły i okoliczności wypadku i apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Pamiętajmy, że motocyklista w momencie zderzenia z samochodem narażony jest na większe niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Oprócz kasku i odpowiedniego kombinezonu, nie ma on żadnych zabezpieczeń w postaci karoserii samochodu, pasów bezpieczeństwa czy poduszek powietrznych – apeluje.

Udostępnij!

Komentarze: 3

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

    1. Samochod jadacy z naprzeciwka skreca w lewo i wymusza pierwszenstwo na motocykliscie. W 2019 w samej Bialej byly conajmniej dwa smiertelne wypadki z tym samym scenariuszem. Gdzie patrzyły wtedy twoje oczy? Na drogę czy w telefon? Brawo ty. Zabiłeś człowieka.