Nie zauważył dzieci na przejściu. Trafiły do szpitala

Nie zauważył dzieci na przejściu. Trafiły do szpitala 16

Złe warunki pogodowe czy też zmrok ograniczają kierowcom widoczność. Mężczyzna nie zauważył dzieci na przejściu i potrącił je. Okazało się, że to nie jedyne jego wykroczenie.

Wczoraj (26 listopada) doszło do nieszczęśliwego wypadku na ul. Terebelskiej w Białej Podlaskiej. Około godziny 18.30 przez przejście dla pieszych przechodziło dwoje dzieci w wieku 8 i 12 lat. Kierujący samochodem marki Volvo potrącił dzieci. 39-letni kierowca auta był trzeźwy. Tłumaczył, że nie zauważył dziewczynek.

Dziewczynki trafiły do szpitala. Po badaniach okazało się, że obrażenia jakich doznały nie są groźne dla ich życia. W toku czynności prowadzonych przez policjantów ustalono, że kierujący Volvo nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyzna odpowie za popełnione wykroczenia.

Udostępnij!

Komentarze: 7

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. Zróbcie coś z oświetleniem tych przejść na Terebelskiej. Cóż z tego, że samo przejście jest jako tako oświetlone, jeżeli na terenie między nim a chodnikiem panuje ciemność a pieszego widać dopiero jak już jest na przejściu.

 2. RODZICE! Uczcie dzieci aby zawsze dochodząc do przejścia ZATRZYMAŁY się, spojrzały w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo, jeżeli nic nie nadjeżdża to można przechodzić. Nigdy nie wiemy na jakiego kierowcę pojazdu trafimy! Sami też tak róbcie! Z pewnością będzie mniej ofiar na przejściach.

 3. A może by tak zamontować jakieś sensory przed przejsciem, żeby pieszy nacisnął i zapalało się coś zwracajacego uwagę kierowców lub wstrzymujacego ruch. Te przejscia przy szpitalu są baaardzo niebezpieczne!!! Tak samo np. to na Sidorskiej niedalwko Aldika

 4. „Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 18:30 na ul. Terebelskiej w Białej Podlaskiej. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Volvo, potrącił dwójkę dzieci w wieku 8 i 12-lat, które przechodziły przez przejście dla pieszych. Siedzący za kółkiem 39-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej był trzeźwy, zdarzenie tłumaczył faktem, że nie zauważył dziewczynek. Świadkiem tego był kierowca jadący z przeciwka, który zatrzymał auto by ustąpić pierwszeństwa pieszym.
  W wyniku zdarzenia dziewczynki przewiezione zostały do szpitala. Na szczęście obrażenia jakich doznały nie okazały się groźne, a całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Policjanci ustalili, że kierujący volvo 39-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Mężczyzna odpowiadał będzie za popełnione wykroczenia.
  Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę na drodze. Piesi, to „niechronieni” uczestnicy ruchu drogowego. Niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. Kierujący pojazdami zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych powinni zachować szczególną ostrożność, by zdążyć zahamować i uniknąć potrącenia. Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem to odpowiedzialność zarówno za siebie, pasażerów jak i za innych uczestników ruchu drogowego.”
  Ten artykuł z tygodnika lokalnego jest według mnie, najlepszą odpowiedzią na bezmyślna krytykę na temat przebudowywanej ul Warszawskiej. Przewężenia, szykany i wysepki na jezdni to jedyny sposób na takich debili. Tylko w ten sposób można zdjąć nogę z gazu i ochronić pieszych. Drogowcy dawno to zauważyli, tylko trzeba jeszcze przekonać społeczeństwo, że takie rozwiązania są właściwe. Wnioski: niech lekarz leczy, nauczyciel uczy, a budowlaniec buduje, mają na pewną dużo większą wiedzę od zwykłych użytkowników strefy publicznej.

  1. Do DROGOWIEC; Zbuduj jeszcze szykany na chodniku przed przejściem dla pieszych, aby Ci musieli się zatrzymać i nie wchodzić na ulicę bez upewnienia się czy na drodze nie zbliża się pojazd!

 5. Logiką chyba jest,że się nie zasuwa po terenie zabudowanym w szczególności po takim osiedlu. Jak ktoś nie ma oleju w głowie to i światła nie pomogą. Nie wyobrażam sobie tam,żeby były światła na przycisk- w takim przypadku Terebelska stałaby w korku. Zasada ograniczonego zaufania z dwóch stron i tyle w temacie.