Niechlubny rekord 30-latka. Miał 8 promili

Niechlubny rekord 30-latka. Miał 8 promili 16

Czterej mieszkańcy Białej Podlaskiej w minioną sobotę zorganizowali tzw. bramę weselną dla znajomej młodej pary. Nowożeńcy byli bardzo hojni i wręczyli mężczyznom w sumie 5 litrów wódki. Ci nie tracąc ani chwili rozpoczęli konsumpcję alkoholu na miejscu. W krótkim czasie wypili tyle, że stracili świadomość i konieczna była interwencja lekarska. 

W sobotę po południu (1 czerwca) dyżurny komendy miejskiej w Białej Podlaskiej został powiadomiony przez personel medyczny, że do miejscowego szpitala trafiło kilku nieprzytomnych mężczyzn, będących pod wpływem alkoholu.

Policjanci ustalili, że wcześniej cała czwórka organizowała tzw. bramę weselną dla swoich znajomych. Mężczyźni zatrzymali orszak weselny, a para młoda by przejechać dalej musiała się „wykupić”. Jedyną akceptowaną przez nich walutą był alkohol.

Nowożeńcy wręczyli organizatorom bramy aż dziesięć półlitrowych butelek wódki. Ci w bardzo krótkim czasie wypili tyle alkoholu, że wylądowali w szpitalu. Każdy z nich miał grubo ponad 4 promile alkoholu. „Rekord” osiągnął 30-latek, u którego stężenie alkoholu w organizmie osiągnęło 8 promili.

 

 

Udostępnij!

Komentarze: 9

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. 4 to ponąć dawka śmiertelna, wyjątek stanowią Polacy i Rosjanie gdzie jest 7. Będzie trzeba teraz wprowadzić zmiany w podręcznikach medycznych:) u podlasiaków to 8:):)

  2. Jaki niechlubny rekord. Wczoraj w radio trombili o tym a dzisiaj nawet Olbratowski temu wydarzeniu poświęcił swój fefieton. Poprostu celebryta.