Nielegalna kontrabanda przechwycona

Nielegalna kontrabanda przechwycona 16

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej przechwycili nielegalny alkohol i papierosy bez oznaczeń akcyzowych. Przeciwko zatrzymanemu mężczyźnie zostało wszczęte postępowanie.

W poniedziałek (11 lutego) Straż Graniczna w Sławatyczach przeprowadzała kontrolę mającą na celu przechwycenie nielegalnie przewożonych towarów. Podczas tych działań do sprawdzenia został zatrzymany samochód marki Chrysler którym kierował 42-letni obywatel Polski. Okazało się, że wewnątrz pojazdu ukryte są znaczne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzowych. Funkcjonariusze sprawdzili dodatkowo posesje podejrzanego, która znajdowała się na terenie Białej Podlaskiej. Ujawnili tym samym kolejne papierosy i dodatkowo alkohol. Zabezpieczono łącznie 50 920 paczek papierosów oraz 46 litrów alkoholu bez polskich oznaczeń skarbowych. Towar wart był ponad 37 tysięcy złotych.

Zatrzymany mężczyzna przyznał się do winy. Z jego relacji wynika, że skupował on papierosy i alkohol od obywateli Białorusi z zamiarem późniejszych ich odsprzedaży z zyskiem. 42-latek odpowie teraz za przestępstwo skarbowe.

Udostępnij!

Komentarze: 7

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. widocznie za mało zapłacił za protekcje 🙂 trzeba brać przykład z innych których nie łapią

  2. obserwowałem górkę rozrządową i widziałem jak maszyniści białoruscy wyciągają fajkę ze skrytek w lokomotywie oraz spuszczają paliwo ze zbiorników. czekam ma działania służb w tamtym rejonie.