Nielegalne papierosy w Audi

20180521_071217
fot. NOSG

Prawie 15 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy nie trafi na polski rynek dzięki działaniom bialskich policjantów.

Policjanci z Białej Podlaskiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości akcyzowej uzyskali informacje, że drogą krajową nr. 2, na trasie Terespol – Biała Podlaska porusza się samochód osobowy marki Audi, w którym mogą znajdować się duże ilości wyrobów tytoniowych.

Wczesnym rankiem rozpoczęto obserwacje przypuszczalnej trasy przejazdu, co pozwoliło na wytypowanie i zatrzymanie auta. Kierowcą okazał się 49-letni mieszkaniec gminy Zalesie. W bagażniku i na tylnych siedzeniach samochodu policjanci znaleźli około 15 tysięcy paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Skarb Państwa poniósł szkodę w wysokości prawie 340 tysięcy złotych.

49-latek jeszcze wczoraj usłyszał zarzut naruszenia przepisów karno-skarbowych. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od niego samochód oraz motocykl o szacunkowej wartości 55 tysięcy złotych.

Udostępnij!

Komentarze: 8

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. A przepraszam, do Polski to same one wjechały? Może tak odpowiednie służby się tym zajęły? A nie dusić tych którzy od czasu do czasu na własny użytek karton wiozą – i to właśnie tych biorą na kontrolę i piszą mandaty, byle by była statystyka i by” swoi” ustawieni w tym czasie kontrabandy przemycali. Takie mamy życie niestety!!!!!!!!

  2. Brawo dla pana turysty za pomyslunek… Ja bym na jego miejscu kabrioletem z otwartym dachem wiozl bylo by bezpieczniej. Tyle kasy a nawet szyb nie przyciemnil…masakracja…slabosc mnie ogarnela…nawet jak by go nikt nie sprzedal to i tak by do celu nie dojechal z takim kamuflazem.