Nielegalny hazard pod szyldem kafejki internetowej

Nielegalny hazard pod szyldem kafejki internetowej 16

Mundurowi prowadzili wspólne działania na ternie Białej Podlaskiej. Miały one na celu walkę z nielegalnym hazardem. W ramach akcji skontrolowano jeden z lokali w centrum miasta.

Na miejscu ujawniono sześć komputerów. Podejrzenia funkcjonariuszy okazały się trafne. Sprzęty miały zainstalowane oprogramowanie symulujące klasyczne automaty do gier. Obsługa lokalu miała także możliwość zdalnego uruchamiania na nich nielegalnych stron hazardowych. Zabezpieczono tam także gotówkę w kwocie 3 tys. złotych służącą do wypłaty wygranych.

Jak wynika z przeprowadzanych eksperymentów i zeznań uczestników gier w tego typu punktach gracz może jednorazowo stracić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Osoby zajmujące się urządzaniem lokali z nielegalnym hazardem coraz częściej kamuflują nielegalną działalność pod szyldami kafejek internetowych. Wykrycie nielegalnego hazardu jest utrudnione. Funkcjonariusze nie mają do czynienia z klasycznymi automatami do gier hazardowych, ale z jednostkami komputerowymi sterowanymi bezprzewodowo. Ma to na celu utrudnienie kontroli i zatarcie śladów prowadzonej działalności.

Udostępnij!

Komentarze: 7

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. W waszym artykule ” Lombard okradziony przez pracownika. Zniknęło ponad 25 tys. zł” piszecie: ” W rozmowie z funkcjonariuszami mężczyzna przyznał, że skradzioną z kasy gotówkę „przegrał na automatach”, natomiast, by zatuszować jej brak podrobił umowy na przedmioty, nie zastawione nigdy w lombardze” Tak właśnie zachowuje się człowiek, uzależniony od hazardu.Osoby zajmujące się urządzaniem lokali z nielegalnym hazardem są bezwzględni. Liczy się tylko kasa zarobiona na chorych, uzależnionych, ludziach. Bo hazard to choroba gorsza od alkoholizmu. Hazard wciąga człowieka jak narkotyk. Uzależniony od hazardu zrobi wszystko, aby grać. Dlatego kary za prowadzenie takich lokali powinny być ogromne. Cierpi nie tylko osoba uzależniona, ale również jego rodzina.

  2. Tylko u nas władze obchodzi co robimy z pieniędzmi…
    „Zmienili” ustawy tak ze nie opłaca się trzymać legalnie maszyn przez podatek to zrobiły się nielegalne gdzie nie płacą nawet zł podatku… Daje do myślenia?

  3. Jest kilkaTakich lokali w białej. I właśnie dokładnie tak wyglądają jak na zdjęciu. Przy wejściu kamera i drzwi zamknięte na zamek automatyczny od środka. Dobry patent na biznes 😉

  4. Ten proceder już od co najmniej roku kwitnie u nas w piwnicy na Terebelskieji . Wiedziałam, że to śmierdząca sprawa, bo jeśli wszyscy mają dostęp do internetu stacjonarnego bądź mobilnego, po co chodzić do kawiarenki, to kosztuje 15 zł na godz. Zapytałam raz młodych po co tam chodzą, to zaczęli się plątać, aż w końcu wymyślili, że kolegę chcieli odwiedzić.;)