Nielegalny towar warty sześć milionów został na granicy

20200403-S+éawatycze 3
fot. KAS

Białoruski kierowca zgłosił, że przewozi felgi. Jak się okazało, kłamał. Funkcjonariusze ujawnili w samochodzie nielegalny towar o wartości sześciu milionów złotych.

Funkcjonariusze skontrolowali samochód dostawczy wjeżdżający z Białorusi do Polski przez przejście graniczne w Sławatyczach. Kierowca, 27-letni obywatel Białorusi zgłosił, że przewozi jedynie dziesięć felg aluminiowych. W kartonach, którymi wypełniony był cały pojazd, znajdowały się jednak papierosy bez polskich znaków akcyzowych. Szacunkowa wartość ujawnionych 415 tysięcy paczek „nielegalnych papierosów” to około 6 milionów złotych.

Wartość uszczupleń z tytułu nieopłaconego podatku VAT, podatku akcyzowego i cła oszacowano na ponad 9,5 miliona złotych. Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności, a także wysoka kara grzywny. Ładunek jak i samochód zostały zatrzymane do dalszego postępowania.

– Do zdarzenia doszło jeszcze przed zamknięciem przejścia granicznego w Sławatyczach z powodu COVID-19. Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania informacja nie mogła zostać wcześniej upubliczniona – pisze w informacji KAS.

Udostępnij!

Komentarze: 8

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Zmiany na granicy pomylił i wpadł. A tato kiedyś mówili ucz się synku języków obcych. Nie słuchał nie nauczył się polskiego, źle się dogadał i wpadł. Po prostu któryś celnik też działki nie dostał. Hahahaha