Niepodległościowo cały weekend

Niepodległościowo cały weekend 16

Różnorodność wydarzeń kulturalnych i oficjalnych z okazji Dnia Niepodległości z pewnością zachęci do uczestnictwa. Nie zabraknie też oficjalnych uroczystości.

Obchody 101. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę w Terespolu zostały rozplanowane na trzy kolejne dni. W sobotę (9 listopada) o godzinie 10 rozpocznie się I Otwarty Turniej Tenisa Ziemnego z okazji święta Niepodległości.

Następnego dnia (10 listopada) o 12 odbędzie się niepodległościowy turniej szachowy. Tuż po nim będzie można wziąć udział w grze terenowej „Znajdź skarb Niepodległości”. Tego samego dnia o godzinie 17 Terespolskie Studio Filmowe zaprasza do uczestnictwa w debacie pt. „Patriotyzm Dziś”. Wieczorem, o 19 można wybrać się na potańcówkę w klimacie XX-lecia międzywojennego.

Oficjalna część uroczystości nastąpi w poniedziałek (11 listopada). Rozpocznie ją o godzinie 10 msza święta. Godzinę później korowód przemaszeruje do pomnika Niepodległości i Nieznanego Żołnierza, gdzie złożone zostaną kwiaty. Tam też będzie można wysłuchać okolicznościowych przemówień. O 11.45 wystartuje również niepodległościowy bieg ulicami miasta.

Obchody zakończy o 12 otwarcie wystawy pt. „Droga do Wolności”.

Niepodległościowo cały weekend 17

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *