Nietrzeźwy kierowca chciał zawieźć dzieci do Lublina

Nietrzeźwy kierowca chciał zawieźć dzieci do Lublina 16

Kierowca autokaru miał jechać na wycieczkę. Funkcjonariusze policji sprawdzili stan autokaru oraz dokumenty. Wszystko szło po myśli mężczyzny, aż do badania alkomatem. Okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy.

We wtorek (11 czerwca) grupa szkolna miała jechać na wycieczkę do Lublina. O godzinie 6 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Białej Podlaskiej skontrolowali autokar i kierowcę. Okazało się jednak, że 51-letni kierowca ma w organizmie ponad pół promila alkoholu.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Wycieczka ruszyła z Białej Podlaskiej z opóźnieniem, ale już bezpiecznie i z trzeźwym kierowcą, który został zapewniony przez firmę przewozową. Sprawa została przekazana do sądu.

Policja przypomina o zgłaszaniu każdego zorganizowanego wyjazdu. Przeprowadzona przez funkcjonariuszy kontrola może zapobiec tragedii. Wycieczki z kilkudniowym wyprzedzeniem można zgłaszać pod numerem 112 lub dzwoniąc bezpośrednio do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji na numer (83) 344-82-93.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *