Nietypowe rzeźby na nietypowej wystawie (GALERIA)

Nietypowe rzeźby na nietypowej wystawie (GALERIA) 16
Tym razem nie była to „łatwa” wystawa. Nie była też zwyczajna. Przeniosła zwiedzających w niezwykły świat niedosłowności i nietypowych form.
W piątek (2 lutego) w bialskiej Galerii Podlaskiej obył się wernisaż wystawy Sylwestra Ambroziaka. Wystawa nosiła tytuł „Mama, I`m coming home” i została zaprojektowana specjalnie do wnętrza kameralnej, bialskiej galerii.

Roman Pieńkowski z Galerii Podlaskiej na wstępie zaznaczył, że wystawa nie jest łatwa. Poza swą trochę dziwną i skłaniającą do myślenia formą, niesie też ważny przekaz od autora.

Ekspozycja zajmowała dwa poziomy budynku galerii. W sali na parterze ustawiono instalację z siatki, drutu kolczastego i figur przypominających w pewnym stopniu dzieci bądź niemowlęta. Tą część wystawy autor nazwał „Piaskownicą”. Była ona na tyle duża, że zwiedzający musieli przeciskać się przez wąskie przejścia i wręcz ocierać się o tę sztukę.

W pomieszczeniu na dole galerii zainstalowano „Łóżeczko” z ruchomą figurą i specjalnie przygotowaną, dopasowaną do przekazu ścieżką dźwiękową. W czasie wernisażu wyświetlono także film pt. „Sen”.

Według autora wystawa podejmowała problem przemocy w kontekście aktualnej sytuacji geopolitycznej i zdominowanej przez technologię komunikacji międzyludzkiej. Rzecz jasna każdy ze zwiedzających mógł zinterpretować wystawę inaczej, gdyż nie była ona dosłowna w swej formie.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *