Nieudany przemyt papierosów

przemslaw2

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w wyniku prowadzonych działań zatrzymali „na granicy zielonej” siedmiu mężczyzn, którzy przemycali papierosy z Białorusi do Polski.

W poniedziałek (23 lipca) funkcjonariusze z placówki SG w Sławatyczach, podczas prowadzonych działań w rejonie granicy państwa w powiecie bialskim zauważyli osoby, które znajdowały się w pobliżu rzeki granicznej Bug. W wyniku kontroli tych osób, ustalono, iż są to obywatele Polski. Przy pomocy łodzi pontonowej przemycili przez rzekę graniczną Bug z Białorusi na terytorium Polski pudła z papierosami. Mężczyźni w wieku od 19 do 47 lat zostali zatrzymani, a ujawnione przy nich przemycone papierosy o wartości ponad 60 tys. zł zostały zabezpieczone.

W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Zatrzymani mężczyźni  odpowiedzą za przestępstwo skarbowe. Tylko w tym roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej nie dopuścili do wprowadzenia na rynek papierosów pochodzących z przemytu o wartości ponad dziewięć mln zł.

Udostępnij!

Komentarze: 4

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Masz świnie, to je tucz, bo nie wszyscy mogą, a nie zamujesz sie fajom. Niedawno sąsiadowi maryche sprzontneli, to i za ciebie sie wezmou.

  2. Bierze faje, przerabia je na paszę dla świń. Tak jest dużo taniej. Poza tym Połoski i inne wioski zawsze potrafią sobie poradzić. Więc się kolego Gall czy jak ci tam się człowieka nie czepiaj.