Nikt nie pomógł oprócz policji

Nikt nie pomógł oprócz policji 16
fot. archiwum

Bialska policja zauważyła na ulicy mężczyznę, który ewidentnie potrzebował pomocy. Nikt z pozostałych osób na miejscu zdarzenia nie zwrócił na niego uwagi.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu z komendy w Białej Podlaskiej czekają na otwarcie przejazdu kolejowego na ulicy Łomaskiej zauważyli mężczyznę, który wydawał się być nietrzeźwy. Mieszkaniec Białej Podlaskiej nie mógł ustać sam na nogach, więc trzymał się barierki oraz nie potrafił utrzymywać przedmiotów w dłoniach. Funkcjonariusze w przeciwieństwie do innych kierowców i przechodniów od razu odpowiednio zareagowali. Zbliżając się do mężczyzny zauważyli opaskę na ręku, która mogła wskazywać na to, że jest on diabetykiem.

59-latek wsiadł do radiowozu, gdy poczuł się lepiej, po podanej wodzie przez policjantów, wyznał, że nie potrzebuje żadnej pomocy medycznej, musi jedynie wziąć leki, które są w jego domu. Potwierdziły się podejrzenia funkcjonariuszy co do stanu zdrowia mieszkańca Białej Podlaskiej, który mieszkał około 1,5km od miejsca zdarzenia. Policjanci odwieźli mężczyznę do domu oraz jeszcze tego samego dnia wrócili do jego miejsca zamieszkania, aby sprawdzić jak się czuję. Ten podziękował funkcjonariuszom za okazaną pomoc i zainteresowanie.

To nie pierwszy raz kiedy bialska policja bezinteresownie pomaga mieszkańcom. Jeden z funkcjonariuszy, który uczestniczył w tym zdarzeniu ma na swoim koncie inne równie bohaterskie czyny. W kwietniu, ubiegłego roku, po służbie uratował dwuletnią dziewczynkę, która traciła oddech. Policjant udzielił jej niezbędnej pomocy przedmedycznej.

Bialska komenda apeluje do wszystkich mieszkańców, aby zwracać szczególną uwagę na osoby potrzebujące pomocy w te upalne dni. Każdemu kto zachowuje się nienaturalnie warto pomóc lub zgłosić dane zdarzenia na policję.

 

Udostępnij!

Komentarze: 7

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. ojej jak cudownie milicjanty pisowskie się zachowały…. pewnie miały nadzieje że zatrzymają pianego na rowerze a tu taki klops…. dobrze że chociaż biala24 rzetelnie wszystko opisuje

    1. bo drugiej części w ogóle nie miało być hahahah nie rozumiesz że musi być jakaś przeciwaga? policjant ZŁY który łapie jakiegoś emeryta nakładającego mu koszulkę na pomnik zmarłego miernego prezydenta a policjant DOBRY który pomaga przecież zwykłemu POTRZEBUJĄCEMU hahahahahahah to się NAZYWA MANIPULACJĄ MASY bezmyślnych dwunożnych