Niższe ligi: Niespodzianki w Klasie Okręgowej, pogrom w Rzeczycy

Niższe ligi: Niespodzianki w Klasie Okręgowej, pogrom w Rzeczycy 15
fot. archwium

22 kolejka Klasy Okręgowej BOZPN obfitowała w niespodziewane rozstrzygnięcia. W Klasie A zażarty bój o awans toczą Granica i Orzeł. W klasie B dwucyfrowy wynik lidera tabeli.

Piłkarze Orląt Łuków szli od zwycięstwa do zwycięstwa w wiosennych rozgrywkach Klasy Okręgowej, w końcu jednak i oni stracili punkty. Lider rozgrywek w Krzywdzie nie potrafił pokonać bramkarza gospodarzy i obydwie drużyny podzieliły się punktami. Potknięcie łukowian wykorzystali piłkarze Huraganu Międzyrzec Podlaski, którzy wygrali w Okrzei. Siedem punktów straty międzyrzeczan na cztery mecze przed końcem rozgrywek powoduje jednak, że losy awansu sa praktycznie rozstrzygnięte.

Niespodziewane zwycięstwa z wyżej notowanymi zespołami odniosły drużyny z dołu tabeli. Jako pierwszy Kujawiak Stanin wygrał na wyjeździe z Gromem Kąkolewnica. Komplet punktów zdobyły także Bizon Jeleniec, pokonując Tytan Wisznice oraz LZS Dobryń, który przywiózł zwycięstwo z Milanowa. Najwięcej bramek padło w Piszczacu, gdzie miejscowa Lutnia pokonała 7:0 ostatnią w tabeli Niwę Łomazy.

Wyniki 22 kolejki Klasy Okręgowej BOZPN:

Bizon Jeleniec – Tytan Wisznice 3:1

Lutnia Piszczac – Niwa Łomazy 7:0

Olimpia Okrzeja – Huragan Międzyrzec Podlaski 0:2

LKS Milanów – LZS Dobryń 1:3

Unia Krzywda – Orlęta Łuków 0:0

ŁKS Łazy – Unia Żabików 3:1

Grom Kąkolewnica – Kujawiak Stanin 0:1

Kolejne spotkania zostaną rozegrane 31 maja.

W Klasie A gr. I BOZPN coraz bliżej rozstrzygnięć. Zgodnie wygrały zarówno Granica Terespol, jak i Orzeł Czemierniki, choć żadna z tych ekip nie zachwyciła. Orzeł wygrał 2:1 z rywalami z Rogoźnicy, a terespolanie niespodziewanie męczyli się w Sławatyczach. Na dwa mecze przed końcem Granica ma 2 punkty przewagi nad Orłem i jakakolwiek porażka terespolan może kosztować ich brakiem awansu do Klasy Okręgowej. Obydwie ekipy zmierzą się w ostatniej kolejce w Czemiernikach. Wysokie zwycięstwo odniosła Victoria Parczew, a w Leśnej Podlaskiej kibice oglądali aż 6 bramek.

Wyniki 20 kolejki Klasy A gr. I BOZPN:

Orzeł Czemierniki – SPLGMP Rogoźnica 2:1

Twierdza Kobylany – Janowia Janów Podlaski 1:3

SGR Sławatycze – Granica Terespol 2:3

Victoria Parczew – GLKS Rokitno 4:1

Agrosport Leśna Podlaska – Dąb Dębowa Kłoda 3:3

Pauzował: Młodzieżówka Radzyń Podlaski

Kolejne spotkania zaplanowane są na 2-3 czerwca.

W Klasie B gr. I BOZPN do niecodziennego wyniku doszło w Rzeczycy. Gospodarze, którzy mają już zapewniony awans do Klasy A, nie mieli litości dla piłkarzy Lutni II Piszczac, wygrywając aż 10:0. GLKS Roskosz-Grabanów podzielił się punktami z Az-Budem Komarówka Podlaska. Obydwie ekipy zdobyły po bramce. Piłkarze LZS Sielczyk zwyciężyli walkowerem z Kanzas Konstantynów.

Wyniki 18 kolejki Klasy B gr. I BOZPN:

Krzna Rzeczyca – Lutnia II Piszczac 10:0

GLKS Roskosz-Grabanów – Az-Bud Komarówka Podlaska 1:1

Kanzas Konstantynów – LZS Sielczyk 0:3 (wo.)

Kolejne spotkania zostaną rozegrane 2-3 czerwca.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *